Domů » Bleskovky » Operátoři podepsali smlouvu o pokrytí tunelů nové trasy pražského metra

Operátoři podepsali smlouvu o pokrytí tunelů nové trasy pražského metra

Na konci července podepsaly společnosti CETIN, T-Mobile a Vodafone s Dopravním podnikem hl. m. Prahy Smlouvu o umístění telekomunikační technologie vyzařovacího kabelu pro pokrytí nových tunelů trasy V.A metra signálem. Konkrétně se jedná o stanice Dejvická – Bořislavka – Nádraží Veleslavín – Petřiny – Nemocnice Motol. Smlouva byla uzavřena na dobu 6 let, signál mobilních sítí pro hlasové služby a vysokorychlostní internet (3G i LTE) budou moci využívat zákazníci všech mobilních operátorů včetně O2  i zákazníci virtuálních operátorů.

Následovat bude objednávka vyzařovacího kabelu. Stavební úpravy a instalace kabelu budou probíhat postupně a v omezených nočních hodinách, kdy je metro pro veřejnost uzavřeno (01 – 03 hod). Předpokládá se, že první bude pokryt tunel mezi stanicemi Motol – Petřiny. Celková délka trasy mezi těmito čtyřmi stanicemi pro umístění kabelu v obou směrech je 11,6 km. 

Na výstavbě se podílejí všechny tři firmy stejným dílem, pokrytí stanic stálo 12 milionů korun, tunely přijdou na 18 milionů korun a  rozšíření technologie BTS Na Bojišti pak na dalších 5 milionů.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

9 komentářů

 1. Tom (neregistrovaný)

  Opravte si názvy stanic – Nemocnice Motol a stanice Červený vrch vůbec neexistuje -> Bořislavka.

 2. Tom (neregistrovaný)

  … a vlastně i Nádraží Veleslavín

 3. ZahyCZ (neregistrovaný)

  >>TOM -> Jak jste přišel na to že stanice „Nemocnice Motol“ neexistuje? (Dejvická -> Bořislavka -> Nádraží Veleslavín -> Petřiny -> Nemocnice Motol)

 4. Mohli by pokrýt celé metro, je to otravné být dole off-line :-)

 5. nereg (neregistrovaný)

  ja pravda metrem uz dlouho nejel a na novych stanicich ani jednou nebyl, ale vim ze jsou a nemocnice motol ANO je presne naproti nemocnici trochu v kopci, takze tome nez spustis kritiku, zjisti si vice at nejsi za saska.

 6. Tom (neregistrovaný)

  Už to opravili a teď to mají správně. Původně totiž měli „Červený vrch, Veleslavín, Motol“.

 7. Flamb (neregistrovaný)

  Jasně… místo toho, aby pokryli frekventovaný tunely v centru města, tak pokryjou nový tunely na okraji celýho pavouka. Neříkali náhodou, že to není technicky možný?

  • Jarda (neregistrovaný)

   Mozne to samozrejme je – co je problem, je dohoda s DPP. Nebyt jeho „progresivniho“ vedeni, mohlo byt pokryto uz vic nez 20 let :-(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).