Pokračování remaku legendárního Final Fantasy VII má konečně datum vydání

final fantasy 7 remake intergrad

Série Final Fantasy je mezi námi už od roku 1987 a od té doby se dočkala celé řady více či méně úspěšných dílů. Ačkoli se fanoušci na tom nejlepším zcela jistě neshodnou, mezi ty komerčně nejúspěšnější a také nejznámější bezesporu patří ten sedmý, který představil hrdiny Clouda, Aeris či Tiffu, a především charismatického záporáka Sephirotha. Není proto divu, že se Square Enix rozhodl v roce 2020 pro ambiciózní remake, který by skvělý příběh zmíněného dílu představil zcela novému publiku.

FINAL FANTASY VII REBIRTH – First Look Trailer

První část předělávky ovšem skončila cliffhangerem, a tak celá řada hráčů netrpělivě vyhlíží pokračování. To oznámil Square Enix k příležitosti oslav 25letého výročí původní hry – pokračování dostalo podtitul Rebirth, dočkáme se ho v zimě 2023 a bude se jednat o exkluzivní titul pro PS5.

„Final Fantasy VII Rebirth je navržen tak, aby si jej hráči užili bez ohledu na to, zda hráli původní hru,“ řekl kreativní ředitel Tetsuy Nomura ve svém twitterovém příspěvku. „Ve skutečnosti by noví hráči mohli chystaným pokračováním rovnou začít své dobrodružství ve Final Fantasy VII,“ dodal Nomura. Japonská společnost zároveň odhalila, že Rebirth bude prostředním dílem chystané trilogie, což doposud nebylo známo.Final Fantasy VI Pixel Remaster 2Nepřehlédněte

Unikátní remaster Final Fantasy VI se blíží. Vývojáři ladí poslední detaily

Pokud nevlastníte PlayStation, a přesto si chcete vychutnat alespoň nějaká dobrodružství ze světa Final Fantasy VII, máte štěstí. Square Enix totiž oznámil tvorbu remaku Crisis Core: Final Fantasy VII s názvem Crisis Core Final Fantasy VII Reunion, který bude k dispozici už tuto zimu na PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One, Nintendo Switch a také na PC skrze Steam.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku