Domů » Bleskovky » Pokémony už si na Windows 10 Mobile nezahrajete. Niantic odřízl neoficiální klienty

Pokémony už si na Windows 10 Mobile nezahrajete. Niantic odřízl neoficiální klienty

Před nedávnem se objevila neoficiální verze hry Pokémon GO pro platformu Windows 10 Mobile s názvem PoGo (více informací). I když její instalace byla poměrně složitá, jednalo se o funkční verzi pro platformu, na kterou se zřejmě Pokémoni oficiálně nikdy nepodívají. Bohužel nyní skončilo i krátké období neoficiálního lovu Pokémonů.

PoGo-New-Lead-Pokemon

Vývojářské studio Niantic totiž začalo herní data šifrovat, což znefunkčnilo veškeré aplikace třetích stran včetně PoGo pro Windows. Podle vyjádření samotných vývojářů bylo zapnutí šifrování nutné, neboť aplikace třetích stran enormně vytěžovaly servery. Spousta aplikací navíc nebyla pouze alternativou k oficiální verzi hry, ale sloužila především k podvádění. Jak se odříznutí třetích stran projevilo na vytěžování serverů, se můžete podívat na následujícím grafu.

server_resources

Kvůli neoficiálním aplikacím museli v Nianticu několikrát odložit rozšiřování Pokémon GO na další trhy, nyní však již budou mít tok dat zcela pod kontrolou, byť prý neustále probíhají pokusy o hacknutí herních serverů. Tak jako tak, Pokémon GO si již na Windows 10 Mobile nezahrajete.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
73 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments