Domů » Bleskovky » Pokémon GO se na Windows (Mobile) nechystá: Uživatelé sepisují petice a opouštějí platformu

Pokémon GO se na Windows (Mobile) nechystá: Uživatelé sepisují petice a opouštějí platformu

Geolokační hra Pokémon GO se stala hitem posledních dní a vývojářské studio Niantic si může mnout ruce – na Android si ji nainstalovalo více než 10 milionů uživatelů a na systému iOS vydělá díky Pokémonům v USA každý den více než 1,5 milionu dolarů. Tím třetím vzadu zůstává platforma Windows, pro kterou hra nevyšla. Její uživatelé se nyní řadí do dvou táborů – jeden houfně podepisuje petice, druhý kvůli Pokémonům opouští dlaždicovou loď (a chlubí se tím na Redditu).

Druhá možnost je rozhodně jistější, PR oddělení vývojářského studia Niantic totiž serveru WindowsCentral sdělilo, že o dostupnosti Pokémon GO na Windows nemají žádné informace, patrně se tedy nic podobného nechystá. Vstupenkou do světa Windows by se v budoucnu mohla stát souprava HoloLens, sám CEO Niantic John Hanke v minulém týdnu potvrdil, že dalším krokem ve vývoji by mohla být podpora pro dedikovaná zařízení pro konzumaci rozšířené reality.

Toto spojení dává smysl řediteli Microsoftu Satya Nadellovi, který v rozhovoru pro CNBC uvedl, že velký zájem o Pokémon GO se promítne do zájmu o HoloLens. Šéf Microsoftu hru ocenil, neboť právě tyto „killer“ tituly pomáhají v rozvoji nových kategorií a v investicích do nich. Fyzika této hry je pro HoloLens údajně přímo stvořená a ukazuje, jak by mělo hraní v rozšířené realitě vypadat.

Bohužel Nadella neprozradil, zda vede s firmou Niantic nějaký dialog o budoucí dostupnosti Pokémon GO na HoloLens, případně obecně na platformě Windows v podobě univerzální aplikace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
60 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments