Domů » Bleskovky » Podzimní update Windows 10 je hotov. Ještě opravit pár chyb a může jít ven

Podzimní update Windows 10 je hotov. Ještě opravit pár chyb a může jít ven

Už v září by měla být vypuštěna další velká aktualizace pro Windows 10, tentokráte nazvaná Fall Creators Update. Její funkce mohou již několik měsíců testovat Insideři, příští měsíc by se měli dočkat všichni uživatelé.

O tom, že je Microsoft s vývojem v cílové rovince, dokazuje i několik posledních aktualizací testovací verze v Insider programu, které již nepřináší žádné viditelné novinky, zato jsou doprovázeny dlouhým seznamem opravených chyb. To je případ i posledního sestavení s číslem 16278 z tohoto týdne, které si mohou stáhnout uživatelé zapojení do přísunu aktualizací v rychlém kruhu.

Microsoft chce poslední týdny využít k aktivnímu vyhledávání chyb a ladění systému, do vydání podzimního Creators Updatu čeká Insidery častější přísun nových sestavení. Mezitím si v Redmondu začínají připravovat půdu pro další velký update, který dorazí příští rok na jaře.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Pry jenom par chyb :D

  2. A vrátí to některým programům zpět češtinu, nebo to zůstane dál zmršený?

    • Jistěže, ale POUZE NĚKTERÝM. Budou to: gorilla.bas, dosshell.exe, a himem.sys. Dále bude opět startmenu nahrazeno Metrem (pardon, ModernUI), a 3x denně bude nutno zadat produktkód z nálepky na spodní ploše notebooku. Desktopů se to netýká, ty jen vypláznou tácek optiky a budou požadovat vložení hamburgeru.

  3. Doufám, že bude taky zahrnuta oprava lokalizace češtiny v MS EDGE, přihlašovací obrazovce, vyhledávání, atd..
    Již na opravu čeká mnoho lídí od července 2017 a zatím Microsoft nic neopravil.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).