Domů » Bleskovky » Podle ARM se do dvou let dočkáme 128bitových mobilních procesorů

Podle ARM se do dvou let dočkáme 128bitových mobilních procesorů

Od představení iPhone 5S (viz videorecenze), který jako první chytrý telefon využíval 64bitový procesor, se strhla hotová smršť a mnoho výrobců se rozhodlo nasadit tento typ procesoru i do svých zařízení aby jim náhodou neujel vlak. Někteří dokonce zašli tak daleko, že tuto inovaci nejprve kritizovali jako nesmyslný marketingový tah, ale následně svá slova odvolávali jakmile se rozhodli použít 64bitový čip i u svých zařízení.


Apple spustil svým 64bitovým procesorem A7 globální hon za výkonem

Britská společnost ARM se ale evidentně nerada zdržuje přítomností a již prý plánuje do budoucna rovnou 128bitové procesory. Zatím nejsou známy konkrétní termíny a ani nevíme jak tenká hranice dělí pouhá slova od prvních prototypů, nicméně výrobce se nechal slyšet, že příchod 128bitových mobilních procesorů vidí v horizontu dvou let. Nám nezbývá než doufat, že se do té doby podaří prorazit na trh některé z nových napájecích technologií, abychom s takto výkonnými telefony neskončili připoutáni k nabíječce. Dnes se také objevila spekulace, že by chystaná vlajková loď Galaxy S5 od Samsungu mohla být vybavena 64bitovým čipem.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments