Domů » Bleskovky » Podívejte se, jak vypadal jeden z prvních prototypů iPadu

Podívejte se, jak vypadal jeden z prvních prototypů iPadu

Díky nekonečné patentové válce mezi Applem a Samsungem se na veřejnost dostaly první snímky prototypu iPadu, které pocházejí z rané vývojové verze. První koncepty byly vytvořeny údajně mezi roky 2002 – 2004, jak uvedl designér společnosti Apple pro server networkworld.com: „Moje první vzpomínka na iPad je velmi mlhavá, ale hádám, že to bylo někde mezi roky 2002 a 2004, to jsme vytvářeli a zkoumali tato a podobné vzory designu tabletů, kterým se nakonec stal iPad.“ Je vidět že Apple myslí opravdu nadčasově a je téměř jisté, že už dnes chystají další produkt, který představí třeba až za pět let. 

   

Prototyp iPadu měl údajně dvanáctipalcový displej neznámého rozlišení (spekuluje se o 800 x 600 px), avšak poměr stran byl i tenkrát 4:3. Jak je vidět z fotografií, prototyp byl také mnohem tlustší. Co je však zajímavé – dokovací konektor zůstal stejný až do finální iPadu představeného v roce 2010. Prototyp také postrádá dnes typické Home tlačítko. O vnitřnostech tohoto prototypu není nikde ani zmínka. Možná můžeme být rádi, že si Apple tento model nechal pro sebe a přišel až s finálním iPadem v roce 2010, který byl již o mnoho tenčí a elegantnější.

   

Zdroj

Miroslav Růžička

18 komentářů

 1. bigfood (neregistrovaný)

  Taky se mi někde válí prototyp iPadu, který jsem navrhl ještě jako malý kluk, bylo to tak v roce 1995, myslíte, že kdybych Apple zažaloval za kopírování, že bych vyhrál? Asi ne, bohužel na to nemám patent… :(

 2. „Je vidět že Apple myslí opravdu nadčasově“ :D :D :D :D

  Já sem si asi po téhle větě zašpinil trencle :D

  Co je na tom nadčasového? Tohle přeci dělají všichni. Představte si, že je zcela běžné při uvedení zcela nového výrobku několik let předtím mít nějaké prototypy a na nich zkoušet nové věci!

  A nedělá se to jen v elektronickém světě…

  A krom toho – co je nadčasového na tom, že tolik let přemýšleli nad tím, jak okopírovat v té době již známé tablety? :D

  • Zkus se podívat, jak v době, kdy Apple měl toto vypadaly tablety na trhu a jak „zničeho nic“ po uvedení iPadu;-)

  • MasoW (neregistrovaný)

   MCEZA je jen Apple hater ovce bohuzel vemi casty druh ovce narozdil od Apple ovce;-)

  • Kvasoň (neregistrovaný)

   no, vypadaly přesně stejně, jako ten obtloustlý prototyp…

  • UNI: Vím, jak vypadaly v té době tablety. A právě přesně proto říkám, že to není nic nového… Nebo to snad není obdélník? :D

   Jedinné, v čem Apple udělal velkou změnu oproti konkurenci je to, že tam dal OS, který nic neumí…

  • UNI:V te dobe vypadaly tablety stejne jako ten Apple prototyp,takze jakapak nadcasovost(kterou nesmyslne pouzil autor clanku)?

  • lolec (neregistrovaný)

   Když píšete, že vypadali stejně proč sem nehodíte obrázek;-)

  • Lolec: Jasně, že všechny tablety vypadají stejně. Nebo jak jinak chceš splnit požadavky na tablet?

   Musí být co nejmenší s maximální plochou displeje. Displej musí být dotykový. Vzhledem k dotykovému displeji je zbytečný velký počet tlačítek.

   Z toho logicky vyplývá, že všechny tablety si budou podobné. Nebo ty si snad už viděl tablet ve tvaru trojúhelníku, zahnutý do L nebo nějaký jiný tvar, než obdélník? Já ne.

   A nějaké příklady? :D Ok, máš je mít.

   Začneme třeba tabletem IBM ThinkPad 700T z roku 1992

   [odkaz]

   A jaký má design? Je to překvapivě obdélník (no né! Apple by měl IBM zažalovat, protože si dovolili vydat 14 let před prvním iPadem jeho kopii!!!)

   Dalším příkladem je HP Compaq Tablet PC TC1000. Píše se rok 2002 a HP Compag vydává další kopii iPadu.

   [odkaz]

   Dokonce jsou tak drzí a zkopírují i příslušenství v podobě dokovací stanice s klávesnicí!

   Takže ano, najde se hodně zařízení, které byly před iPadem a vypadaly podobně. Lišily se však v tom, že měly na tu dobu nejvyspělejší systém s množstvím funkcí. Výrobci se je snažili vybavit co největším množstvím konektorů, aby nebyla potřeba na každou hovadinu redukce.

   Ale chápu, že Steeve řekl, že iPad je první… Zajímalo by mě, jak by prořídla populace, kdyby Steeve řekl „skočte ze skály“…

  • lolec (neregistrovaný)

   Nevidim tak zadny tablet co by vypadal stejne jak pise htcjirka

  • Lolec : Pak jsi dojdi na ocni a nejlepe hned dvakrat.Obdelnik s kulatymi rohy,nic nadcasoveho a noveho.

  • lolec (neregistrovaný)

   Ocniho spis potrebujes ty, protoze to, ze je to obdelnik a ma to kulate rohy je asi tak vsechno.

  • Presne tak,je to vsechno a o tom to je..obdelnik a kulate rohy co uz meli jini,tim padem to neni nic noveho a nadcasoveho co by vymyslel Apple.To Apple se porad ohani kopirovanim proti vsemu co je obdelnik a ma kulate rohy.

  • Lolec: Mohu se tě zeptat, jaký jiný designový prvek, než že je to obdélník s kulatými rohy iPad má? Tedy kromě jabka na zadní straně. Ale pokud vím, tak ani jabko Apple nevymyslel :D

  • lolec (neregistrovaný)

   Tohle nema cenu na g+ nekteri lidi fanaticky tvrdi, ze tablety od samsungu se cituji „vubec nepodobaji ipadu“ a taky zase, ze prototyp ipadu je uplne stejny jako jine tablety.

  • Já neříkám, že tablety Samsungu se vůbec nepodobají iPadu. Některé modely jsou hodně podobné.

   Já tvrdím, že zveřejněný prototyp iPadu není žádnou designovou revolucí. Prostě jen další tablet.

 3. To pravítko na fotkách asi není v cm že? :D Každopádně by se mi líbilo mít něco takového doma. Stejně jako mám Neonode N2..

 4. Jinak když už jsme u toho kopírování designu – tohle je akorát zvětšený mp3 přehrávač iRiver clix :D

  [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).