Podívejte se, jak by vypadal iPhone s otvorem místo výřezu

iPhone X nastolil trend smartphonů s výřezem v displeji, který však již zřejmě brzy skončí. V příštím roce nás pravděpodobně zaplaví telefony, které namísto výřezu použijí pro umístění selfie kamerky otvor v displeji. První vlaštovky již přiletěly od Samsungu a Huawei, další budou následovat. A co Apple?

Takhle by mohl vypadat iPhone s otvorem v displeji
Takhle by mohl vypadat iPhone s otvorem v displeji

Designer Benjamin Geskin vytvořil rendery, jak by takový iPhone s otvorem v displeji vypadal; namísto kruhové díry použil oválný otvor pro umístění dvoučočkového fotoaparátu, což bude zřejmě řešení, které použije Samsung u smartphonu Galaxy S10 Plus. Dá se předpokládat, že gigant z Cupertina tvar svého výřezu měnit nebude, umisťuje do něj True Depth kamerku, která vyžaduje více prostoru než tradiční fotoaparát na selfies. Geskin kromě toho vytvořil ještě druhou variantu s menším výřezem.

A takhle pro změnu se zmenšeným výřezem v displeji
A takhle pro změnu se zmenšeným výřezem v displeji

I když se spekuluje, že Apple by mohl oživit technologii Touch ID poddisplejovou čtečkou otisků prstů, odemykání obličejem se zřejmě jen tak nezdá; zvláště pak, když je na něj navázána funkce Animoji.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku