Domů » Bleskovky » Podívejte se, jak by mohl vypadat skládací iPad. Displej dodá Samsung

Podívejte se, jak by mohl vypadat skládací iPad. Displej dodá Samsung

V letošním roce budou hlavním trendem skládací smartphony. Samsung a Huawei už své kousky představili, přičemž na ostatní se stále čeká. Podle spekulací není se svým skládacím kouskem daleko ani Apple. Samsung, který je mimochodem dodavatelem současných panelů pro iPhone Xs a Xs Max (recenze), údajně vede rozhovory s Applem ohledně dodávek ohebných displejů.

Takhle si podobu ohebného iPhonu představují grafici ze serveru LetsGoDigital.nl
Takhle si podobu ohebného iPhonu představují grafici ze serveru LetsGoDigital.nl

Podle zdroje ET News dokonce Samsung už Applu dodal nějaké panely na zkoušku. Ty mají mít velikost 7,2″, což je o desetinu palce méně, než má Galaxy Fold. Jde o poměrně překvapivou zprávu, neboť minulý měsíc se spekulovalo, že Samsung technologii ohebných displejů Applu neposkytne, aby neohrozil prodeje své nové řady Galaxy Fold. Jak se ale zdá, u tohoto stanoviska Korejci dlouho nevydrželi.

A takto by pro změnu mohl vypadat iPad s ohebným displejem
A takto by pro změnu mohl vypadat iPad s ohebným displejem

Viděli byste raději skládací iPhone, nebo iPad?

Podobu skládacího iPhonu prozatím neznáme, nicméně server LetsGoDigital představil alespoň svou vizi skládacího iPadu. Ten je založen na patentu Applu z minulého týdne, který popisuje, jak se dá ochránit displej při opakovaném skládání a rozkládání. I tak ale prozatím nejsou žádné informace o tom, jak daleko jsou v Cupertinu se svým skládacím zařízením. Nicméně předpokládá se, že letos své želízko do ohně Apple nepředstaví.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).