Domů » Bleskovky » Podíl Windows Phone na klíčových trzích klesá, může za to nedostatek zařízení

Podíl Windows Phone na klíčových trzích klesá, může za to nedostatek zařízení

Do nedávna byl Windows Phone nejrychleji rostoucím operačním systémem, na několika trzích přeskočil svým podílem iOS a usadil se na druhé příčce za Androidem. Podle dat společnosti Kantar Worldpanel ale podíl Windows Phone na důležitých trzích již několik měsíců po sobě klesá, v rámci klíčových evropských států za poslední měsíc zaznamenal tento systém pád z 10,3 % na 8,3 %.

 

Podíváme-li se na aktuální podíl Windows Phone v jednotlivých zemích Evropy, největší pokles zaznamenal systém v Itálii, kde měl na konci loňského roku podíl 17,0 %, nyní má 13,9 %. Více než dvě procenta (z 11,3 % na 9,1 %) ztratil i ve Velké Británii, ve Francii spadl z 9,6 % na 8,3 %. Tento pád však nezpůsobuje nezájem uživatelů o Windows Phone zařízení, ale především jejich velký nedostatek, zejména v oblasti střední třídy. Některé ze starších modelů, jako Lumia 920, 820 nebo 720, jsou již vyprodané a nová zařízení na svůj nástup teprve čekají.

 

Bohužel ale ani novinky od největšího výrobce Windows Phone telefonů, Nokie, oblast střední třídy nevyplní, mezi low-endovou Lumií 630/635 a novou vlajkovou lodí finského výrobce, Lumií 930, je obrovská propast. I když se seznam výrobců zařízení se systémem Windows Phone značně rozšířil, zatím žádný z nich svá želízka v ohni oficiálně nepředstavil. Patrně za to mohlo čekání na finální verzi systému Windows Phone 8.1, která byla dokončena teprve nedávno. Snad na sebe nová zařízení nenechají dlouho čekat, spekuluje se o osmi nových NokiíchSamsungu ATIV Core, Windows Phone variantě HTC One a dalších telefonech méně známých výrobců. Do jejich představení ale nemůžeme očekávat, že podíl Windows Phone poroste.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
105 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments