Domů » Bleskovky » Windows 10 budou zobrazovat notifikace ze smartphonů. Včetně těch s Androidem

Windows 10 budou zobrazovat notifikace ze smartphonů. Včetně těch s Androidem

Před nedávnem jsme psali, že Microsoft chystá pro Windows 10 obdobu funkce Handoff z OS X a zřejmě přijde i s přepracovaným Centrem akcí (více informací). Úvodní přednáška v rámci vývojářské konference Build sice žádné novinky týkající se lepší spolupráce mobilních a počítačových Windows nepřinesla, Microsoft však nové funkce odhalil druhý den na samostatné přednášce.

Action-Center-1

Změní se jak vzhled Centra akcí, tak samotné pojetí notifikací. Většinu z nich bude reprezentovat malá ikona či obrázek, aby bylo na první pohled patrné, ze které aplikace, případně od jakého kontaktu pochází. Notifikace budou interaktivní, takže bude možné přímo z Centra akcí zasílat odpovědi, případně nastavovat upomínky v kalendáři apod. Vzhled notifikací bude na všech zařízeních s Windows 10 (Mobile) stejný.

new-notification-center-win10

Notifikace z Centra akcí se navíc s letním updatem Windows 10 přesunou do cloudu, což znamená, že na svém počítači uvidíte i notifikace z vašeho smartphonu. Díky multiplatformní Cortaně navíc tento smartphone nemusí pohánět pouze Windows, ale i Android. Ke svým upozorněním se tak dostanete z jakéhokoliv zařízení a budete je moci na jakémkoliv zařízení vyřídit tak, aby se již nezobrazovaly na zařízeních ostatních.

Action-Center-2

Microsoft prozkoumává podobné možnosti i v systému iOS, avšak kvůli jeho restrikcím jsou obtížně realizovatelné. Nám navíc nezbývá než doufat, že všechny funkce nebudou vázány na Cortanu; ještě víc by nás ale potěšilo, kdyby se osobní asistentka od Microsoftu naučila česky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
26 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments