Počítače Surface letos slaví 10. výročí. Microsoft údajně na podzim chystá nové modely

900 450 Surface

26. října roku 2012 začal Microsoft prodávat tablet Surface RT, který (ač sám moc úspěšný nebyl) položil základy úspěšné série hybridních zařízení s operačním systémem Windows. Podle zdrojů serveru The Verge budou chtít redmondští 10leté výročí rodiny Surface patřičně oslavit a chystají na letošní říjen odhalení nových hardwarových produktů.

Tato spekulace přichází krátce po oznámení termínu konference Ignite, která se odehraje mezi 12. a 14. říjnem. Na této události pravděpodobně nové počítače Surface neuvidíme, ovšem v jedné věci bude přeci jen významná – po dlouhé době se bude jednat o konferenci s fyzickou přítomností účastníků, byť pouze v omezeném množství.

ignite

Server The Verge rovněž uvádí, že měsíc před Ignite Microsoft konečně vypustí očekávanou velkou aktualizaci Windows 11 (verze 22H2), která má být poslední svého druhu – od příštího roku mají vycházet updaty Windows častěji, avšak s menším počtem novinek.

Update na verzi 22H2 je chystaný i pro Windows 10, byť v tomto případě zatím nevíme, co Microsoft chystá. Nejprve se očekávalo, že Microsoft nechá tento systém dožít bez výrazných vylepšení, avšak nově na svém blogu uvádí, že verze 22H2 přinese rozsáhlou sadu funkcí. Jejich seznam má být zveřejněn později v tomto roce.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku