Nová generace hodinek Galaxy Gear možná poběží na systému Tizen

Operační systém Tizen představen, Tizen je mrtvý, telefony s Tizenem budou představeny v únoru, Tizen je odložen, Samsung na MWC představí telefon s Tizenem. Nepřipomíná vám to jízdu na horské dráze? Chvíli to vypadalo, že tento projekt skutečně zanikne, dokonce japonský operátor NTT DoCoMo zrušil plánované představení prvního smartphonu s Tizenem, které se mělo odehrát letos v lednu. Fénix ale zřemě opět vstává z popela.

 

Do Tizen Association vstoupila minulý týden nová patnáctka partnerů, mezi nimiž jsou například ZTE, operátoři Sprint a Softbank nebo čínský vyhledávač Baidu. Jeden z otců projektu Tizen, Samsung, který má příští týden odhalit na MWC první telefon s tímto operačním systémem, představí údajně také novou verzi hodinek Galaxy Gear. S tím se ostatně počítá již dlouho, překvapením podle zdroje USA Today má však být jejich systém, kterým má být právě Tizen. To by byl od Samsungu velmi radikální krok, zejména pro vývojáře aplikací pro první verzi těchto chytrých hodinek. Bude nějak zajištěna kompatibilita již vytvořených aplikací nebo se bude začínat na zelené louce?

Je možné, že chytré hodinky s Tizenem již nebudou závislé na spárovaném zařízení, ale budou zcela samostatným přístrojem, jakým jsou například hodinky Pebble. Také se může stát, že Samsung představí větší množství nositelné elektroniky a hodinky s Tizenem budou jen jedny z řady. Samsung se zřejmě cítí být velice silný a přestože nedávno uzavřel s Googlem dohodu o křížovém licencování patentů, začíná pomalu pokukovat po zadních vrátkách. Dočkáme se v budoucnu pomalého stěhování Samsungu od Androidu k vlastnímu řešení? Příští týden bychom se měli dozvědět, jaká překvapení pro nás jihokorejský gigant chystá.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. ZiChius (neregistrovaný)

    No myslim, že předělat těch 20 aplikací, nebo kolik jich je, které existují na první generaci Gear, nebude až taková dřina ;-)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *