PlayStation VR2: takhle vypadá nový headset pro virtuální realitu od Sony

PlayStation VR2 01

Plány na představení nového headsetu pro virtuální realitu Sony oznámilo už v únoru loňského roku. Po roce čekání a postupného odhalování jsme se konečně dočkali plného představení PlayStation VR2.

Z hlediska designu se druhá generace nijak zásadně neproměnila. Opět jsme se dočkali kombinace bílé a černé, která koresponduje s designem konzole PlayStation 5. Mezi hlavní výhody patří možnost lepšího polohování čoček pomocí kolečka, nový systém ventilace a nižší hmotnost.

PlayStation VR2 02

První generace PSVR je na trhu už více než pět let a za tu dobu už stihla zastarat. Ačkoliv i nyní lze starší headset používat s aktuálním PlayStationem 5, zážitek už určitě neodpovídá dnešním standardům.

Novému headsetu nechybí haptická odezva ani sledování zorniček. Můžeme se těšit také na 4K HDR zobrazení a obnovovací frekvenci 90/120 Hz. Zorný úhel dosahuje 110° a pro připojení ke konzoli postačí jediný USB-C kabel.

PlayStation VR2 03

Ačkoliv dnes Sony odtajnilo některé zásadní informace a parametry, dva velmi důležité údaje stále neznáme: prodejní cenu a také datum uvedení na trh. Vzhledem k tomu, že od dob prvních VR headsetů se časy změnily a Sony s novinkou přichází v době, kdy zákazníci mohou zakoupit Oculus Quest 2 nebo HP Reverb G2, by měla být cena VR2 minimálně konkurenceschopná.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku