Domů » Články » PixWords: Bláznivá hra se slovy hýbe světem

PixWords: Bláznivá hra se slovy hýbe světem

Her se slovy existují desítky a mezi uživateli jsou velmi oblíbené. Titul PixWords za poslední týdny obrovsky získal na popularitě a hraje jej téměř každý. Vy ješte ne?

Včera jsme si představili originální kvízovou hru se sociálními prvky QuizUp, dnes pro vás máme tip na další titul, který v posledních týdnech hýbe světem. Pokud používáte Facebook, určitě jste si museli všimnout, že v poslední době dávají vaši přátelé na zeď různé screenshoty z jakési „doplňovačky se slovy“ a žádají o radu. O co vlastně jde? Jde o výbornou hru, která procvičí mozek a zdokonalí slovní zásobu – PixWords.

Při prvním spuštění vás přivítá několik záložek s možností volby jazyků. Velice příjemná je podpora češtiny, která hru „povyšuje“ na vyšší level (je podstatně lepší hrát tuto hru ve svém rodném jazyce, než například v angličtině). V případě, že si chcete procvičit cizí jazyky, můžete si vybrat třeba angličtinu, němčinu, španělštinu nebo ruštinu.

Jakmile si zvolíme jazyk, nezbývá nám nic jiného, než zmáčknout volbu „vytvořit novou hru“. PixWord je sama o sobě velice jednoduchá hra, která spočívá v doplňování slov v požadovaném směru (vertikálně nebo horizontálně). V pravé části obrazovky je vždy obrázek, který představuje dané slovo, jež je následně potřeba doplnit. Doplnění provedete tak, že označíte řádek nebo sloupec a následně vyplníte písmenky, které dají dohromady požadované slovo.

Za správně uhodnutá slova dostáváte mince, které můžete „směnit“ za nápovědu; ta je označená červeným otazníkem na žlutém pozadí vedle písmen. V nápovědě je možnost otevření prvního písmene slova, otevření písmene namátkou nebo odstranění písmen navíc. Každá tato nápověda má svou cenu. V případě nedostatku mincí jsou zde také mikroplatby (například 350 mincí za 20 Kč). Mince lze získat za „like“ stránek vývojářů na Facebooku, za což získáte rovných 100 mincí. Po úspěšném splnění kola postupujete do dalšího, přičemž obrázky a slova jsou stále těžší a těžší a někdy je jejich vyřešení opravdu zapeklité (a proto na Facebooku vznikly desítky skupin, kde uživatelé žádají o radu). 

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

V průměru zhruba 8 obrázku z 10 jde relativně snadno uhodnout. Narazil jsem ale například na obrázek kanálu (jeho poklopu) a dané slovo mělo být „průlez“, což by mě opravdu nenapadlo, a podobných nástrah je ve hře spousta a na vině je zřejmě ten, kdo připravoval české překlady slov z původních předloh. Další slabinou hry je poměrně časté sekání a samovolné padání aplikace.

Hru jsem testoval na Nexusu 5 s Androidem 4.4.2 a během 20 minut mi hra spadla třikrát. Vyřešit by to ale měla chystaná aktualizace. Pokud si rádi hrajete se slovy, určitě PixWords vyzkoušejte. Po fenoménu jménem FlappyBird tu totiž zase máme titul, který hrají všichni a pravděpodobně zabaví i vás. Titul je aktuálně dostupný pro Android a iOS, informace o verzi pro Windows Phone zatím nemáme k dispozici.

Marek Smékal

21 komentářů

 1. TheJelen (neregistrovaný)

  Hra je dostupná i pro BlackBerry 10.

  • Čili jedinou platformou, pro kterou tato hra NENÍ je Windows Phone?

   No jak je to možné? Vždyť dle vyjádření některých zdejších komentujících WP již netrpí na nedostatek aplikací a vše je v pořádku…Další blud z jejich úst?

  • Zase trollíš?

  • Netrolím, jen reaguji na dřívější komentáře o „ideální“ dostupnosti aplikací na WP.

  • Kdybys nebyl takový zabedněnec, tak by sis je přečetl pořádně a pochopil. To, co ty tvrdíš se tam nepíše. Ale už v minulosti si tu několikrát nařknul spoustu uživatelů (včetně mě) ze lhaní a přitom se ukázalo, že lhář tu jsi právě ty…

  • Knoxx (neregistrovaný)

   smisekcz: už dospěj bože.. nějaké přiblblé hry jsou to poslední co mě na WP zajímá.

  • je jedno ze je to hra je toho tolik co na wp chybi ve storu .) vzdyt ma pravdu smisek

  • „padala, ale mela by to spravovat posledni aktualizace“

   „na Nexusu 5 s Androidem 4.4.2 a během 20 minut mi hra spadla třikrát“

   Lepsi později a odladene, nez brzy a s „padanim“. :-)

  • Knoxx (neregistrovaný)

   Samozřejmě, že chybí, ale neni to tak hrozný, jako tady někteří jedinci vyvolávají. Občas mi připadá, že potřebujete i aplikaci na to, abyste věděli kdy se jít vysr*t..

  • Htc jirka; to je u mne blba odpoved aby ta hra na wp vubec byla hh. Ja s tim problem na s4ce nemel jestli mi spadla za tu dobu co jsem ji mel 2x? Tedka pohoda, hru projedu bude další a na wp opet nebude to kdybych mel na tedle platformě porad cekat pos…. bych se.

  • Přesně tak. BFU aplikace (Facebook….), smím-li to tak nazvat,pro WP možná už jsou, problém je, že když dnes nějaká firma dělá aplikaci, tak ji nejprve udělá pro iOS a většinou i pro Android, ale na WP se čeká, nebo nepřijde vůbec. Aplikací, které vycházejí současně i pro WP je stále minorita.

  • Cardi: Ja na nic u WP necekam, dulezite a normalni věci(aplikace) jsou hned a jaksi blbosti tohoto typu at klidne nikdy nevyjdou.

  • Johny (neregistrovaný)

   „hlavně nedávejte na WP víc aplikací, teď jich je tam přesně kolik HTCJirka potřebuje a je to ideální množství. Stejně by mohly třeba padat a takové aplikace už vůbec uživatelé nechtějí. Vlastně nikdo! Nikdo nechce spustit aplikaci 2x, když by mohl jen jednou a v lepším případě vůbec.“ (zdroj: úryvek z chystaného sci-fi dramatu „There is window in my phone“)

  • To co stačí zdejší komunitě přeci musí stačit všem!

   Ach jo, pochopte to konečně, to co stačí vám, nemusí stačit všem a právě proto X lidí z tohoto důvodu prostě nemůže používat WP. Ne každý rád čeká X týdnů/měsíců, než vývojář přepíše svou aplikaci / hru pro tuto minoritní platformu.

   Ale jo, na keynote MS to pak zní dobře „pro WP X.Y jsou dostupné nové aplikace ….“, ale už zapomenou zmínit, že přišly s velkým časovým zpožděním…a ovečky ve stoje aplaudují na tuto zprávu :)

 2. gaspic (neregistrovaný)

  AŤ UŽ TO VYJDE NA WP!!

 3. (Hru jsem testoval na Nexusu 5 s Androidem 4.4.2 a během 20 minut mi hra spadla třikrát) Na Samsung Galaxy Note 2 s Androidem 4.1.2 hra nepadá.

  • Já ji mám na Xperii Z1 a L a přítelkyně ji občas hraje na HTC One a na všech taky bez problémů, a to má každý telefon jinou verzi Androidu :-)

  • Hra asi padá jen na čistém Androidu :)

 4. Maceta (neregistrovaný)

  nejde my to naistalovat mam nokii lumia620 dekuji

  • WP (neregistrovaný)

   No to bude asi tím, že Lumia 620 má Windows Phone víš.

 5. eprom (neregistrovaný)

  Nejde mě to dát a spustit na S5 co s tím?????

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).