Domů » Bleskovky » Pixel 4a je stále v nedohlednu. Google jej zřejmě začne prodávat až po prázdninách

Pixel 4a je stále v nedohlednu. Google jej zřejmě začne prodávat až po prázdninách

Letošní vývojářská konference Google I/O byla kvůli pandemii COVID-19 bez náhrady zrušena a s ní bylo odsunuto jak odhalení Androidu 11, tak i očekáváného smartphonu Pixel 4a. Zatímco nový operační systém byl potichu představen minulý týden, na Pixel se stále čeká.

pixel 3a 1

Čekáte na Pixel 4a? Možná bude jistější koupit si jiný telefon

Bohužel poslední zprávy od informátora Jona Prossera příliš optimistické nejsou. Původní květnová premiéra měla být nejprve odsunuta na začátek června, poté prý byl termín přesunut na 13. července. Toto datum prý stále platí, ovšem s jedním „drobným“ háčkem – telefon se údajně začne prodávat až 22. října, a to pouze v černé barvě. Původní plány přitom hovořily o zahájení prodejů 6. srpna, 1. října pak měla dorazit modrá varianta. Ta podle posledních informací byla zrušena úplně.

Zajímavé je, že Google představení Pixelu 4a neodkládá kvůli problémům s dodavatelskými řetězci, ale kvůli mizerné kondici trhu. Telefony jsou prý vyrobené a připravené k prodeji, ale Google vyčkává na vhodnější okamžik, až koronavirová krize opadne a lidé budou mít opět chuť utrácet své peníze za nové telefony.

Dle všeho Google nemá v plánu spojit zahájení prodejů Pixelu 4a s premiérou Pixelu 5; ten byl podle Jona Prossera odložen také.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).