Pixel 4: vše, co víme o chystaných novinkách. Nebude to jen o parametrech

pixel 4 orange

Už za necelé dva týdny dojde k odhalení čtvrté generace smartphonů Google Pixel, i když díky všemožným únikům už Google prakticky nemá co odhalovat. Server 9to5Google se dostal k poměrně velkému množství materiálů a videí, které prozrazují nejen tabulkové parametry, ale také nové exkluzivní funkce.

google pixel 4

Pixel 4 a 4 XL: nepůjde jen o hardwarové parametry

Pokud se na nové Pixely podíváme čistě papírově, najdeme mezi nimi pouze dvě odlišnosti – velikost displeje a kapacitu akumulátoru. Menší Pixel 4 dostane 5,7″ Full HD+ displej a 2 800mAh baterii, větší Pixel 4 XL bude mít 6,3″ displej a 3 700mAh akumulátor. Displej bude v obou případech typu OLED s obnovovací frekvencí 90 Hz.

pixel 4 xl
Google Pixel 4 XL

Společným znakem obou telefonů bude čipset Qualcomm Snapdragon 855, 6 GB RAM a 64 nebo 128GB úložiště. Chybět nebudou ani stereoreproduktory, speciální bezpečností čip Titan M a také speciální jednotka Pixel Neural Core, což má být nástupce Visual Core pro využívání neuronových sítí při zpracování obrázků. Fotografie budou velmi silnou stránkou Pixelů i letos.

pixel 4 specifikace

Ještě lepší fotoaparáty

Oba telefony dostanou do výbavy vůbec poprvé duální fotoaparát tvořený klasickou 12Mpx kamerou a sekundárním 16Mpx fotoaparátem s teleobjektivem. S novým fotoaparátem se pojí i spousta nových funkcí, jednou z nich je Dual Exposure Camera Controls umožňující pomocí posuvníku manipulovat se světly a stíny v obrazu.

Použití této funkce bude jednoduché – prvním posuvníkem si uživatel vybere základní osvětlení snímku, druhým pak vylepší stínování. Výsledné fotografie pak mohou vypadat např. takto.

Fotoaparát nových Pixelů bude ale silný i v dalších disciplínách, např. v populárních portrétních snímcích z čelní i zadní kamery, popř. v akčních snímcích focených za zhoršeného osvětlení.

 

Pochopitelně síla fotoaparátu bude také spočívat v pořizování nočních snímků za pomoci funkce Night Sight.

Úplnou novinkou se pak má stát funkce pro focení noční oblohy, s novými Pixely budete moci fotit záběry hvězd nebo rovnou celé Mléčné dráhy.

pixel 4 camera sample astrophotography 1

Odemykání obličejem a ovládání telefonu gesty

Vylepšena bude i selfie kamerka, která bude součástí zbrusu nové sestavy doplněné o speciální Soli radar. Ten bude technicky zajišťovat několik funkcí, např. odemykání telefonu obličejem.

Hlavním tahákem má být ale funkce Motion Sense, umožňující ovládání telefonu bezdotykovými gesty. Jak ukazuje následující video, bez dotyku půjde například ztišit budík a příchozí hovor, popř. ovládat multimedální přehrávače.

Ovládání gesty má být údajně omezené pouze na několik zemí, Česká republika a Slovensko by mezi nimi naštěstí neměly chybět.

Google Assistant na steroidech

S novými Pixely také dorazí nová generace Google Assistenta s novým uživatelským rozhraním a spoustou zajímavých funkcí.

Asistent bude připraven na přirozenou řeč a bude schopen obsloužit větší množství dotazů a příkazů, a to nejen v rámci systému a internetu, ale i v samostatných aplikacích, např. ve fotkách.

Otázky bude možné klást v jakékoliv situaci, odpovědi budou zobrazeny ve vyskakujícím okně, aby uživatel nevypadl z kontextu.

Google se také na jarní vývojářské konferenci I/O chlubil tím, že se mu podařilo zmenšit modely rozpoznávání hlasů a porozumění z původních 100 GB na zhruba 0,5 GB, takže mohou být uloženy přímo v telefonu a u vybraných scénářů být k dispozici offline bez zpoždění. Nezbývá než doufat, že se Google Assistant naučí v dohledné době i česky.

Záznam a přepis hlasových příkazů

Offline bude fungovat i vylepšená aplikace záznamníku využívající technologie Live Caption, která nejen zaznamená hlas, ale také se postará o jeho instantní transkripci do textové podoby.

Google Recorder hands-on: Powerful transcription in your pocket!

V audio záznamech bude dokonce možné i vyhledávat, což jistě ocení kdejaký student nebo novinář. Aplikace také bude schopná rozpoznat, o jaký typ zvuku se jedná – hudba, řeč, smích, apod.

Letos bez sluchátek

Nový únik také odhalil obsah balení letošních Pixelů, které bude oproti předchozím letem poměrně chudě – nenajdeme v něm ani sluchátka s USB-C koncovkou (sluchátkový jack telefony mít nebudou), ani redukci. Přítomen bude pouze telefon, nabíjecí adaptér s výkonem 18 Wattů, kabel s USB-C konektorem na obou stranách a přechodku mezi USB-C a USB-A.

pixel 4 balení

K odhalení Pixelů dojde 15. října v New Yorku. Kromě telefonů by měl Google na této akci odhalit i další hardware, např. nové chytré reproduktory, počítač Pixelbook Go, či novou generaci sluchátek Pixel Buds

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku