Domů » Bleskovky » Pixel 3a a 3a XL měly přijít v březnu. Po vybalení vás překvapí zastaralým softwarem

Pixel 3a a 3a XL měly přijít v březnu. Po vybalení vás překvapí zastaralým softwarem

Google v tomto týdnu představil nové smartphony Google Pixel 3a a 3a XL, které do střední třídy přinášejí dokonalé provázání hardwaru a softwaru od Google a navrch přihazují vlajkové fotoaparáty. Nové Pixely se již začaly v zahraničí prodávat a také se dostaly do vybraných zahraničních redakcí, které se dělí o své první dojmy. Server AndroidCentral například přišel na to, že premiéra nových Pixelů byla původně naplánovaná na dřívější termín.

pixel 3a 12

Březnová úroveň zabezpečení, staré verze aplikací

Nasvědčuje tomu mnoho indicií v softwaru obou telefonů. Pixel 3a například běží na firmwaru s označením sestavení PD2A.190115.032, tzn. že jeho překlopení do finální vývoje nastalo 15. ledna letošního roku. Hned po vybalení Pixelu 3a navíc překvapí, že na něm není nainstalován nejnovější květnový balíček bezpečnostních aktualizací, úroveň opravy zabezpečení je datována k 5. březnu a zatím ani nebyla uvolněna aktualizace na novější. Předinstalované aplikace v telefonu jsou rovněž staršího data, například po prvním spuštění Gmailu na vás vykoukne jeho staré rozhraní, které bylo nahrazeno už na konci ledna. Pochopitelně všechny tyto neduhy se dají řešit softwarovými aktualizacemi.

Hardwarové parametry Google Pixel 3a
Systém: Android 9.0
Rozměry: 151,3 x 70,1 x 8,2 mm, Hmotnost: 147 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 670, octa-core 2x 2,0 GHz 360 Gold, 6x 1,7 GHz Kryo 360 Silver
RAM: 4 GB, Interní paměť: 64 GB, Pam. karta:
Displej: OLED, 5,6", Full HD+, 1080 × 2220 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 8 Mpx, f/2.0, Full HD video, Auto HDR
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 3 000 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

O tom, že Google chystá nové a levnější Pixely se vědělo s velkým předstihem a dlouho před premiérou se na internet dostaly jejích fotografie. Proč Google zdržoval jejich vydání, je zatím nejisté; žádné speciální komponenty v sobě nové Pixely nemají.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Ten mobil vypadá tak krásně že chápu i ten nudlovitý displej takhle by to mělo vypadat :D

 2. Kež by se takovýmu vzhledu přiblížili iPhony… proč to zase nemůžou být pěkná, čistá zařízení.

  • Tak čistý pouťový design vietnamské tržnice. :-D

  • Co tvoje odepsaná mýdlová vanička?

  • Note9 maka na vybornou, jak reklamosystem, tak Samsung. Mam tri kousky. :-) Diky za optani.

  • On myslel asi Mumie ale.

  • Co myslel me nezajima, mam vic jak pul roku Note9, tak at si v tom udela poradek synek. :-)

  • Když to srovnám s XR tak je to v každém směru lepší a ještě si za cenu XRka koupím dva. Jo a to, že je to plast nevadí, alespoň to nepraskne při položení na stůl jako štěrkové pískoviště XR

  • Urcite myslel jirkovy lumie zejména L950XL a chapu jeho slova ze „nad design je třeba se povznest“ ten telefon je po HW strance i na dnesni dobu spicka, navrhari nokie a snad po koupeni i MS si dali zalezet, bohužel je MS svým pristupem a marketingem zlikvidoval.
   Pokud jsem byl s mobilními „wokny“ nekdy spokojen, byla to prvotina osm let zpet Samsung Omnia W7 s WP7,kratce HTC HD7 a 2013 asi Lumia520 s WP8, pak ještě byůa L640 také s WP8 a pak 8.1 ale to uz to nadseni vyprchávalo.

 3. 400€ z nemecka. Nieje to zle.

 4. To je ještě hnusnější než iPhone a to je co říct.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).