Domů » Bleskovky » PiPhone: Mobilní telefon založený na platformě Rapsberry Pi

PiPhone: Mobilní telefon založený na platformě Rapsberry Pi

Platforma Rapsberry Pi je oblíbená především u geeků, kteří dokážou tento miniaturní počítač proměnit v široké množství rozličných zařízení. Jejich vzhled a použitelnost většinou nese na zádech velký batoh kompromisů, ale radost z toho, že to celé funguje, je prostě k nezaplacení. Dříve jsme vám ukázali fanouškovský tablet z dřevěné překližky, postavený na Rapsberry Pi, dnes to bude pro změnu funkční mobilní telefon.

Ten vytvořil vývojář David Hunt a nazval jej PiPhone. Zařízení je postavené na desce Raspberry Pi Model B, kterou doplňují GSM modul, slot na SIM kartu, dotykový displej, anténa a 2500 mAh baterie. Celková cena volně dostupných součástek činí 158 USD (cca 3 200 Kč bez daně).

Funkčnost telefonu autor demostroval ve svém videu, hovor byl realizován pomocí náhlavní soupravy, neboť aktuální verze PiPhone neobsahuje vestavěný mikrofon a reproduktor. Jednouduchý software telefonu, který představuje numerická klávesnice pro vytočení hovoru, autor vytvořil v Pythonu a rozhodl se jej brzy zveřejnit pro ostatní nadšence.

  

Tloušťka zařízení je ve srovnání s dnešními telefony neskutečná a díky absenci jakéhokoliv krytu jsou všechny komponenty zcela odhalené, komplet drží pohromadě díky několika stahovacím páskům. Na druhou stranu, který současný telefon nabídne dvě plnohodnotná USB, HDMI, S-Video, oddělené konektory pro audio vstup a výstup a síťový LAN konektor? Současná verze PiPhone sice s těmito konektory pracovat neumí, ale věříme, že autor bude chtít ze svého vlastnoručně postaveného telefonu získat co nejvíce. Více podrobností naleznete na jeho blogu

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
mceza
Uživatel
mceza
Offline

Plynulý a jednoduchý systém. Nelaguje a to je hlavní :D

Tom (neregistrovaný)
Anonym
Tom (neregistrovaný)
Offline

Co se s tebou deje, vis doufam ze tam neni WP :D

marek1
Uživatel
marek1
Offline

Tom (neregistrovaný): Pochybuji, ze by MCEZA mel namireno proti WP, ktery je zatim jeden z mala velmi dobre odladenych OS.

htcjirka
Uživatel
htcjirka
Offline

TOM : Ani takove BB10 nelaguje, u reklamosystemu je to dlouhodoba vlastnost a nemoc.

Mirek (neregistrovaný)
Anonym
Mirek (neregistrovaný)
Offline

@HTCJIRKA: Mozna by se i to nutkani pouzivat kazdych par minut slovo „reklamosystem“ dalo lecit… Doktori obcas dokazou zazraky…

Jarda (neregistrovaný)
Anonym
Jarda (neregistrovaný)
Offline

htcjirka: S nemocemi mas zrejme dlouhodobe zkusenosti, i my vime o co se jedna v tvem pripade…

bkf1
Uživatel
bkf1
Offline

TOM:

Tak to se ti nepovedlo. WP je VELMI dobre odladeny OS, to ti potvrdi kazdy, kdo o tom neco vi.

Tom (neregistrovaný)
Anonym
Tom (neregistrovaný)
Offline

bkf1: To si zrejme nepochopil. Byl jsem jenom zvyklej ze mceza kritizuje vsechno v cem neni WP :-)

bkf1
Uživatel
bkf1
Offline

TOM:

Jo takhle vlastne :)

Valentýn Prášek
Uživatel
Valentýn Prášek
Offline

Ale proč, každá vesnice má svého blbečka, proč by to tady nemohl být Jirka, předpoklady má :-)