Domů » Bleskovky » Pickup od Tesly přijede v listopadu. Muskovi je jedno, jak se bude prodávat

Pickup od Tesly přijede v listopadu. Muskovi je jedno, jak se bude prodávat

O pickupu od Tesly se mluví již skoro šest let. Konkrétnější obrysy pak projekt dostal minulý rok, kdy jsme se dozvěděli, že má jít o skutečně gigantický a futuristický vůz.

Na letošní červnové konferenci s investory se pak už mluvilo o tom, že představení Tesla Trucku by mělo proběhnout koncem tohoto léta. To se však zjevně dodržet nepodařilo, CEO Tesly Elon Musk na Twitteru oznámil, že se představení odsouvá pravděpodobně na listopad.

„Nezajímá mě, jak se bude prodávat“

O podobě nového vozu Tesly toho zatím příliš konkrétního nevíme. Elon Musk však nijak neskrývá, že jde o jeho srdcový projekt, v kterém se nebál popustit inženýrům uzdu fantazie. Tesla Truck, jak je vůz pracovně nazýván, bude prý „opravdu futuristicky kyberpunkový“ a bude přípomínat něco z Blade Runnera. Pickup údajně bude „užasný, úchvatný a skvělý“. V rozhovoru pro Recode Musk uvedl, že se mu z nového pickupu „tají dech“.

Původní koncept vozu evidentně vychází z kamionu Semi, otázka je, nakolik bude výsledný produkt podobný.

Novinka také prý bude „obsahovat hodně titanu“. Z náznaků je sice těžké si vytvořit nějaký ucelenější obrázek, ovšem je docela zjevné, že asi nepůjde o úplně standardní vůz. Musk proto předem avizuje, že ho v podstatě nezajímá, jak se tento výtvor bude prodávat, jde zkrátka o projekt vášně. Elon nicméně zároveň dodává, že pokud budou prodeje slabé, v nové generaci už sáhne k poněkud více konvenčnímu řešení.

Pickup od Tesly to přitom na trhu nebude mít jednoduché. Trh s velkými elektrickými pickupy sice zatím v podstatě neexistuje, to se ale má brzy změnit. Ford už delší dobu láká na připravovanou elektrickou verzi modelu F-150, který dlouhodobě patří k nejlépe prodávaným autům v USA a Tesla ho považuje za přímou konkurenci budoucího pickupu. Ford by se svým modelem na trh mohl přijít už v roce 2021. Hned další rok pak plánuje Ford představit ještě menší pickup, na němž pracuje v partnerství s Volkswagenem. Velký pickup „na baterky“ už také vyvíjí General Motors.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).