Domů » Bleskovky » Phonebloks: Sestavte si smartphone přesně podle vašich představ

Phonebloks: Sestavte si smartphone přesně podle vašich představ

Už jste někdy přemýšleli nad tím, jaké by to bylo jednoduše si opravit svůj smartphone v případě, že by se některá z jeho komponent poškodila? Případně byste zjistili, že už si na svém zařízení kvůli slabšímu procesoru nemůžete zahrát nejnovější hru nebo že fotoaparát zaostává za konkurencí? S řešením těchto problémů nyní přišel holandský designer Dave Hakkens, který představil koncept Phonebloks.

 

Koncept staví na myšlence poskládat si svůj smartphone z jednotlivých bloků, které by do sebe zapadaly jako stavebnice. Poškodil se vám displej? Nevadí, přední blok se zobrazovacím panelem jednoduše vyjmete a nahradíte novým, klidně i s vyšším rozlišením.

  

Phonebloks rovněž řeší problém s hromadícím se elektroodpadem. Otázkou ale zůstává, jak by se na tento nápad tvářili výrobci zařízení, kterým by v případě výroby jednotlivých komponent zřejmě klesly zisky v porovnání s tím, kolik vydělají na kompletně novém telefonu. Myšlenka se nám ale velice líbí a uvidíme, jak se projekt bude dále vyvíjet. Autor aktuálně shání další zájemce, kteří by Phonebloks podpořili, přidat se můžete i vy.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Subscribe
Upozornit na
guest
13 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments