Domů » Bleskovky » Philips představil chytré televizory s Androidem, nejvyšší model nabídne 4K rozlišení

Philips představil chytré televizory s Androidem, nejvyšší model nabídne 4K rozlišení

Jak jsme již na začátku roku avizovali, společnost Philips nyní představila tři nové televizory, které pohání operační systém Android. Díky tomu se můžeme těšit v těchto přístrojích na plně funkční Google Play Store, z nějž bude možné instalovat aplikace jako YouTube, Google Chrome, Netflix a mnoho dalších. Stejně tak bude možné instalovat a hrát high-end hry, které bude možné ovládat speciálním herním ovladače nebo také hlasově, kurzorem, případně gesty. Díky operačnímu systému bude jednoduché připojit jakékoliv zařízení s Androidem a rovněž iOS.

2014 Philips TV powered by Android™

Philips 8100 a 8200

První dvojice ze tří představených televizorů nabídne úhlopříčku displeje 48, respektive 55 palců s Full HD rozlišením. O špičkový obraz se má postarat režim Perfect Motion Rate s obnovovací frekvencí 800 Hz, přítomen bude i senzor okolního světla. O výkon se postará blíže nespecifikovaný čtyřjádrový procesor, který má zajistit dostatečný výkon pro hraní těch nejnáročnějších her. Úložný prostor pro instalaci je 2,7 GB, zřejmě bude možné jej rozšířit.

 

Philips 8800

Tento model má být prvním televizorem se systémem Android a 4K rozlišením. Úhlopříčka displeje je v tomto případě stejná jako u modelu 8200, 55 palců, rozlišení je však Ultra HD. Režim Perfect Motion Rate Ultra Plus nabídne obnovovací frekvenci 1000 Hz, k perfektnímu nastavení obrazu bude využíván vestavěný fotoaparát, který identifikuje polohu sledujícího uživatele a nabídne pro něj správnou ostrost obrazu. V tomto modelu se usadil osmijádrový procesor a pochopitelně nebude chybět přístup ke Google Play Store s možností instalovat veškeré oblíbené aplikace a hry známé z vašich smartphonů a tabletů s Androidem.

 

První televizory s Androidem společnosti Phillips mají přijít do Evropy a Ruska v druhém čtvrtletí letošního roku za prozatím neznámou cenu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Drak (neregistrovaný)

    To muze byt pro Philips zachrana!

    Jeste zalezi, co to bude za procesory…

    Stavajici SW a HW je bida a utrpeni. Pritom ma Philips jeden z nej. obrazu a ambilight spetra 3 je proste nadhera.

    • Jo, taky furt rikam, ze by Philips mel TV zabalit a delat jenom ty LED pasky (ambilight) i pro ostatni vyrobce ;o)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).