Domů » Bleskovky » Pětioká Nokia 9 zklamala na plné čáře. Tvůrce jejího fotoaparátu opouští mobilní byznys

Pětioká Nokia 9 zklamala na plné čáře. Tvůrce jejího fotoaparátu opouští mobilní byznys

Smartphone Nokia 9 PureView měl dokázat, že společnost HMD Global umí odkaz legendární finské značky v mobilním světě udržovat i v nejvyšších patrech svého porfolia. Sázka na revoluční fotoaparát honosící se marketingovým označením PureView bohužel nevyšel podle představ, a to ani po dlouhém ladění, které vedlo k několika odkladům premiéry telefonu. Nokia 9 PureView zkrátka propadla a o to více se očekává její nástupce, ten už ale zřejmě vsadí na konvenčnější fotoaparát.

Nokia 9 PureView 01
Nokia 9 PureView

Experiment s divokým fotoparátem nevyšel

Vývoj pětičočkového fotoaparátu měla v případě Nokie 9 PureView na starosti společnost Light, která ke svému řešení částečně využila svůj projekt 16čočkového fotoaparátu z roku 2015. Spekulovalo se, že Light se bude podílet i na příštím vlajkovém smartphonu od HMD Global, ovšem skutečnost je taková, že obě firmy rozvázaly spolupráci a firma Light se zcela stáhla z mobilního byznysu. Nic nebude ani ze spolupráce s Xiaomi, která byla oznámena na začátku loňského roku. Se společností Light navázala spolupráci s společnost Sony, ta v ní však spíše viděla pouze odbytiště svých fotočipů.

Nokia 9 PureView: pět foťáků na zádech (recenze)

Společnost Light sice odešla z mobilní scény, avšak stále se hodlá věnovat optice. Svoji budoucnost aktuálně vidí v automobilovém průmyslu, neboť její kamery se umí velmi dobře orientovat v prostoru, což je u současných inteligentních aut velmi žádoucí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments