Domů » Bleskovky » Nokia 9 PureView v testu DxOMark: pět očí nemusí automaticky znamenat perfektní zrak

Nokia 9 PureView v testu DxOMark: pět očí nemusí automaticky znamenat perfektní zrak

Smartphone Nokia 9 PureView byl vyvíjen déle, než měla společnost HMD Global v plánu. Vývoj zbrzdil zejména komplikovaný fotoaprát, který tvoří 5 čoček a jeden hloubkový senzor. Bohužel většina recenzí (včetně té naší) prokázala, že sázka na netradiční sestavu fotoaparátu nebyla úplně trefou do černého. A dokazuje to i čerstvá analýza serveru DxOMark.

Nokia 9

Nokia 9 PureView: fotoaparát za konkurencí silně zaostává

Nokia 9 PureView v testu doslova propadla, přestože se jedná o vlajkový smartphone, za konkurencí zaostává jak v pořizování fotografií, tak ve snímání videa. Redakce DxOMark ocenila u focení rychlé a přesné ostření, dobré zachování detailů a slušnou redukci šumu za všech podmínek. Na druhou stranu má však telefon limitované možnosti přiblížení, a některé snímky trpí růžovým nádechem či barevnými stíny. Dobře na tom není ani expozice a vyvážení bílé při použití blesku.

nokia 9 dxo

Ještě více záporů telefon nasbíral při záznamu videa, a to za nízkou úroveň detailů, limitovaný dynamický rozsah, rozdíly v ostrosti mezi jednotlivými snímky, nepřesné vykreslování barev a nestabilní expozici. Telefon se ale umí pochlubit efektivní stabilizací, nízkou hladinou šumu a spolehlivým autofokusem.

Nokia 9 PureView: pět foťáků na zádech (recenze)

Na focení automatem existují lepší telefony

Podrtženo, sečteno, Nokia 9 PureView získala ve fototestu slabých 85 bodů, 88 za fotografii, 80 za video. Tím se dle metodiky DxOMark řadí na úroveň 3 roky starých vlajkových modelů jako je iPhone 7. Nutno však podotknout, že redakce DxOMark používá ve svých testech automatický režim, ovšem tajemství fotoaparátu Nokie 9 PureView tkví v manuálním módu a dodatečném zpracování RAW snímků. Drtivá většina uživatelů však chce fotit kvalitní snímky „na první dobrou“, a pro ně zkrátka Nokia 9 PureView určena není.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments