Domů » Bleskovky » Peter Chou končí v čele HTC: Nahrazuje jej dosavadní předsedkyně Cher Wang

Peter Chou končí v čele HTC: Nahrazuje jej dosavadní předsedkyně Cher Wang

Ve společnosti HTC došlo ke královské rošádě na těch nejvlivnějších pozicích, zakladatel a dosavadní ředitel Peter Chou byl představenstvem odvolán ze své pozice a jeho židli obsadila spoluzakladatelka HTC a dosavadní předsedkyně Cher Wang.

  

Peter Chou nadále zůstává v HTC, povede laboratoř pro vývoj a inovace budoucích produktů. Důvody výměny generálního ředitele společnost HTC nezveřejnila, na vině může být horší pozice HTC v silně konkurenčním prostředí, které v posledních letech čelí zejména náletu čínských draků.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. gramatický nácek (neregistrovaný)

  Peter Chou? Tak to tedy nevím. Jeho příjmení je Čó v české transkripci. Dávejte si trochu záležet při přepisování článků z angličtiny. A nebo je rovnou nechávejte v angličtině. Více [odkaz]

  bez ohledu na to co kdo říká je správná v českém jazyce pouze česká transkripce.

  • Zigulik (neregistrovaný)

   Všechny zahraniční i české weby používají jméno Peter Chou, ostatně i samo HTC ho tak komunikuje, tak co to tady zase vymýšlíš za kraviny? :)

  • GRAMATICKÝ NÁCEK (neregistrovaný)

   Já kraviny nevymýšlím, to leda ty. Přečti si a hlavně pochop co jsem napsal. U anglických webů je „Chou“ správně. V češtině ne. To že někdo něco špatně přebírá ještě neznamená, že to je správně. Pokud někdo neumí česky a takto to komunikuje, je to jeho problém, ale nikoliv standard.

  • Zigulik (neregistrovaný)

   Ale prdlajs, moc to řešíš. Naprosto všude se píše Peter Chou, ve 100 % případů. Tak tady nevymýšlej kraviny. Jak bys to jako chtěl psát? Petr Čivauva? :-D Péťa Čaůú? :) Peter ZdarJakSviňa?

 2. teekey (neregistrovaný)

  vymena zakladatele spoluzkladatelkou dava tusit, ze to je vymena pro investory, ze firme neni lhostejny vyvoj akcii, ale fakticky se nic nemeni…

  • Tak je to otazkou casu, kdy se z toho htc vyhrabe a dostane zpet do doby kdy kralovali s WM telefony, kdo vi zda se jim to jeste podari, konkurence je elka a uz preplneno a do rozjeteho vlaku se opravdu spatne naskakuje zpet.

  • Dnes už je potřeba i jiný přístup k produktovému sortimentu. Kdysi si HTC vydobylo věhlas svými specialitkami, jako byl mj. HTC Compact, Universal nebo Advantage. Dnes je naopak třeba dělat unifikované placky a mezi těmi se blýsknout spíš marketingově než reálně.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).