Domů » Bleskovky » Pero Surface Pen by se mohlo bezdrátově nabíjet přímo z rámečku počítače

Pero Surface Pen by se mohlo bezdrátově nabíjet přímo z rámečku počítače

Microsoft v minulém týdnu představil nové počítače Surface Book 3 a Surface Go 2. Oba podporují stylus Surface Pen, který se dá magneticky připnout na okraj zařízení, avšak na rozdíl od Apple Pencil u tabletů iPad Pro se odsud neumí nabíjet. Bezdrátovým nabíjením disponuje Surface Pen Slim, ten je však svázaný pouze s ARMovým počítačem Surface Pro X.

surface pen 1

Podle webu WindowsUnited si Microsoft podal 21. října loňského roku patentovou přihlášku, na které vyobrazuje umístění bezdrátové nabíjecí antény na okraj velmi tenkých zařízení, např. tabletů. Zajímavé je, že technologie Microsoftu by měla fungovat i u kovových rámečků, které by se měly stát přímou součástí nabíjecího systému.

surface pen 2

Bohužel tento systém není součástí aktuální generace počítačů Surface, snad se tedy dočkáme u generace příští.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Jan Tangelmayer

    Tak největšími uživateli Surface Pen jsou majitelé asi Surface Pro tak bych očekával premieru v tomto zařízení.

  2. K čemu to? Já vím, že tužková baterka není poslední výstřel módy, ale u Surface Pen to určitě není na škodu a nemá problém s vydrží a může se uchytnout kdekoliv.
    Jsou řešení, které prostě u MS fungují líp, jak na iPadu a nechápu, že se pořád najdou rejpalové, co pořád potřebují tyhle věci přinášet na MS produkty.
    AAAA Baterku v Penu a MagSafe (který je taky terčem náhrady za thunderbolt USB-C) prosím ponechat!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).