Domů » Bleskovky » Peklo zamrzlo. Apple ve své reklamě ukázal telefon s Androidem

Peklo zamrzlo. Apple ve své reklamě ukázal telefon s Androidem

V poslední době si Apple uvědomuje, že už nemůže konkurenční operační systém Android jen tak přehlížet. Na vývojářské konferenci WWDC například představil podporu FaceTime pro Android, nicméně si vysloužil pořádnou porci kritiky za to, jak byl „běžný telefon s Androidem“ vyobrazen. Apple si totiž dal tu práci, aby konkurent vypadal mnohem méně přitažlivěji než jeho vlastní telefony.

Apple Android Promotional Image for Beats Headphones 1536x864 1
Na reklamní fotografii pro Amazon použil Apple nejnovější Samsung Galaxy S21

Pro Apple není tato praxe žádnou novinkou. Na screenshotech z fungování aplikace Beats použil gigant z Cupertina starší Pixel 2 a u aplikace Přechod na iOS pro jistotu vybral HTC z roku 2014. V nové reklamě na sluchátka Beats Studio Buds se nicméně Apple překonal. Modelka na fotografii už nepoužívá obstarožní telefon, ale nejnovější Samsung Galaxy S21.

htc one m8 nexus 6p apple
Když dojde na Android, Apple zobrazuje zásadně starší telefony

Ačkoli se to nezdá, pro Apple je to poměrně velká věc. Kalifornská společnost se totiž dlouhá léta snaží své konkurenty vykreslovat v co nejhorším světle. V tomto případě se ale nejedná o „prozření“ jako spíše o pragmatické rozhodnutí. Sluchátka Beats Studio Buds totiž stojí 150 dolarů (cca 3 200 korun) a pro párování využívají technologii Fast Pair. Kdyby Apple v reklamě použil starší androidový telefon, mohl by propagační snímek vyznít negativně právě pro jeho sluchátka.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

7 komentářů

  1. Komedianti :-D

    • Však kdyby dali vedle sebe ten jejich krám ip 12 a droid ve stejné cenové kategorii, vypadal by ajfon, s rámama jak ruská tv, jako lacinej žebrák 😆. A v cupertinu to evidentně moc do vědí.

    • Tak se rozhodni. Komedianti, nebo šašci?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).