Domů » Bleskovky » Pebble Steel: Druhá generace chytrých hodinek se chlubí kovem a kůží

Pebble Steel: Druhá generace chytrých hodinek se chlubí kovem a kůží

Letošní ročník veletrhu CES se nese v duchu nositelných zařízení, což potvrdila i společnost Pebble, která zde představila druhou generaci stejnojmenných hodinek. Ta vyměnila původně plastové tělo za kov, což přispělo k výrazně lepšímu dojmu ze zpracování. Vylepšení se dotklo i pásku, který je nyní k dispozici ve dvou variantách. Zákazníci si mohou vybrat z oceli či kůže, díky čemuž chytré hodinky působí hodnotnější dojmem a ne jako dětská hračka z čínských e-shopů.

 

Zobrazování má stále na starosti monochromatický e-ink panel, který kryje odolné sklíčko od společnosti Corning. Výrobce se dále pochlubil inovovanou anténou pro lepší příjem Bluetooth signálu z mobilních zařízení. Čtveřici kovových tlačítek doplňuje barevná LED dioda v levém dolním rohu indikující vybrané notifikace. Přepracování neunikl ani nabíjecí konektor umístěný na levém boku, který nyní obsahuje silnější magnety a má menší rozměry.

   

Podle vyjádření společnosti se budoucí majitelé mohou těšit na záplavu nových aplikací. Při prezentaci měli přítomní možnost si vyzkoušet například novou aplikaci od automobilky Mercedes, která umožňuje kontrolu informací o voze a aktivaci některých jeho funkcí. Potěšujícím faktem je, že Pebble Steel si zachovali svou vodotěsnost (5 AT) a podle zahraničních redakcí je jejich nošení velmi pohodlné. Se zahájením prodeje se počítá v průběhu února a koncová cena činí 249 USD (zhruba 5000 Kč). Výrobce však přijímá předobjednávky již nyní na tomto odkaze.

Introducing Pebble Steel - iOS and Android Smartwatch

Hodinky Pebble se po roce dočkali svého nástupce, který nabídne mnohem lepší zpracování, což bylo často hlavním terčem kritiky. V naší redakci se proto již nyní těšíme, až se nám naskytne možnost si tyto chytré hodinky otestovat a přinést vám podrobnou recenzi.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

5 komentářů

  1. Letošní CES se sice nese v duchu nositelných zařízení, ale většina jsou jen senzory sportovních aktivit. Opravdu chytrá zařízeni pro kompletní správu vašeho telefonu, či tabletu byla představena snad jen dvě. Pebble a ZTE BlueWatch. A to je opravdu škoda. Nebo jsou tu nějaká další? Prototyp od Intelu nepočítám.

  2. Sám používám první generaci a nemůžu si jí vynachválit. Je fakt, že vzhledově se mi líbí hodně málo, a ostatním více méně vůbec a tohle je super zpráva. Trochu mě mrzí tak hodně nadsazená cena, když hodinky nepřináší „skoro“ nic nového, a asi chvíli budu uvažovat zda-li do nich jít nebo ne.

  3. Škoda že sa (a ďalšie podobné hodinky) nechlubí aj aspoň polročnou výdržou

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).