Domů » Bleskovky » Pebble chystá nové hodinky: Dočkáme se barevného displeje?

Pebble chystá nové hodinky: Dočkáme se barevného displeje?

Hodinky od společnosti Pebble byly jedny vůbec z prvních chytrých hodinek, které se dočkaly masového rozšíření mezi uživateli. Minulý týden se na webových stránkách výrobce objevila ilustrace společně s odpočítáváním, které vyprší zítra v 16:00 našeho času. Odpočítávání je předzvěstí uvedení nové verze hodinek. Během dnešního dne unikl vyrenderovaný snímek, který by údajně měl zobrazovat jejich podobu.

  

Podle obrázku je zřejmé, že bude novinka o něco menší než předchůdce. Hrany jsou zaoblené a celkově působí design mnohem uhlazenějším dojmem než u první verze. Změny se dotkly také tlačítek, které jsou méně vystouplé a celkově o něco menší.


Druhá nejpodstatnější změna by se měla týkat displeje. První generace byla vybavena monochromatickým e-ink displejem, který nabízí nízkou spotřebu a skvělou čitelnost i na přímém slunci. Uniklý render zobrazuje novinku se žlutým pozadím, jednou z nejpravděpodobnějších variant je použití barevného e-ink panelu. Je ovšem také možné, že zůstane zachován stejný typ jako u předchůdce.

O výpočetní výkon hodinek by se měl starat procesor Cortex M4. Už delší dobu je také jisté, že se spolu s hodinkami dočkáme také nové verze operačního systému. Kompatibilita se staršími aplikacemi by údajně měla být zachována.

Více informací bychom se měli dozvědět po skončení odpočtu, tedy za 20 hodin. Pebble se bude muset snažit, aby mohl konkurovat chytrým hodinkám se systémem Android Wear, které se začínají velmi rychle rozšiřovat.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
weth
Anonym
weth

Doufam ze s predstavenim novych hodinek vyrazne slevni Pebble Steel, po kterych pokukuju uz delsi dobu. Za tech 129€ bych je docela bral…