Z patentů Samsungu: hodinky se čtečkou otisků prstů v displeji a baterií v náramku

Odvětví nositelné elektroniky v současnosti stagnuje, hardwarově, softwarově, ani designově u nich prakticky nedochází k žádnému posunu, a tak pro ně začíná platit to samé, co pro tablety – kdo už chytré hodinky má, nemá mnoho důvodů kupovat si jiné. Výrobci se tak budou muset snažit přijít s nějakými technickými inovacemi, které opět dají tomuto odvětví lesk. Čeho bychom se mohli dočkat například od Samsungu?

Korejský gigant si nechal patentovat dvě nové technologie, kterých bychom se mohli dočkat v některé z příštích generací hodinek Samsung Gear. Vylepšena by například mohla být výdrž hodinek na jedno nabití, a to díky tenkým a ohebným akumulátorům integrovaným přímo do náramku. Materiál náramků by neměl být nijak omezen, dočkat bychom se mohli kožených, polymerových, kovových či gumových pásků. Umístěním baterie do náramku by se mohl ušetřit prostor v těle hodinek, který by se dal využít pro umístění jiných komponent, např. fotoaprátu, LED svítilny apod.

Patentová přihláška také hovoří o integraci čtečky otisků prstů do displeje, tuto technologii však dříve očekáváme ve smartphonech než v hodinkách. Samsung si také nechal patentovat otočnou lunetu, kterou budou tvořit svítící segmenty, jejichž funkce bude využitelná napříč systémem.

Jako vždy platí, že ne všechny patenty jsou nakonec přetaveny v realitu. Příští generaci svých hodinek Gear by mohl Samsung ukázat tradičně v září na veletrhu IFA v Berlíně.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku