Domů » Bleskovky » Patent Google odhaluje, jak díky motorku zpříjemnit ovládání notebooku

Patent Google odhaluje, jak díky motorku zpříjemnit ovládání notebooku

Na veřejnost se dostala ukázka technologie, na kterou si v roce 2013 podal patentovou přihlášku Google. Stojí za ní návrhář designu produktů Ken Loo, jehož jméno je podepsáno např. pod samořidícím automobilem či zařízeních Pixel a Pixelbook. Aktuálně odhalená přihláška se týká poslední zmíněné kategorie.

Popisuje notebook, v jehož kloubu je zabudován motorek sloužící k nastavování náklonu displeje tak, aby mířil přímo na oči uživatele. Ke zjišťování správné polohy má sloužit několik senzorů vyhodnocujících vzdálenost uživatelovy hlavy od displeje, polohu jeho očí, apod.; změna úhlu víka pak má být měněna automaticky.

Motorek má navíc být schopen notebook ze zavřeného stavu otevřít, a to opět automaticky díky několika senzorům, které poznají, že se přiblížil jeho majitel a věnuje mu pozornost, případně po oskenování otisku prstu v zavřeném stavu. Nutno podotknout, že se tato technologie z patentové přihlášky nemusí stát skutečností, zvláště pak, když byla podána před 4 roky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Můžete prosím vysvětlit, co máte na mysli poslední větou? Nedává vůbec smysl.

    • Je tím myšleno, že tento nápad možná nikdy neuvedou do praxe (nevyrobí takové zařízení).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).