Domů » Bleskovky » Partnerství Samsungu a Microsoftu: Skype, OneDrive či Office 365 pro firmy

Partnerství Samsungu a Microsoftu: Skype, OneDrive či Office 365 pro firmy

Společnosti Samsung a Microsoft rozšířily své obchodní partnerství, jehož výsledkem budou dostupnější mobilní služby od společnosti Microsoft pro více spotřebitelů a firemních zákazníků. Samsung plánuje předem nainstalovat služby a aplikace Microsoft ve svém portfoliu zařízení se systémem Android, čehož jsme si mohli všimnout už při premiéře modelů Galaxy S6 a Galaxy S6 edge. A další budou následovat. Bude také zajišťovat zabezpečené mobilní služby pro firmy, a to prostřednictvím speciálního balíčku sestávajícího z Microsoft Office 365 a Samsung KNOX.

Pro spotřebitele se připravuje hned několik předinstalovaných služeb:

  • Jak již bylo uvedeno na MWC, Samsung bude do nových smartphonů Galaxy S6 a Galaxy S6 edge instalovat služby OneNote, OneDrive a Skype.
  • V první polovině roku 2015 Samsung plánuje instalaci aplikací Microsoft Word, Excel, PowerPoint, OneNote, OneDrive a Skype do vybraných tabletů Samsung s Androidem.
  • Modely Galaxy S6 a Galaxy S6 edge budou navíc vybaveny dodatečným cloudovým úložištěm o velikosti 100 GB na dobu dvou let prostřednictvím Microsoft OneDrive.

Podniky, které si pořídí zařízení přes prodejní síť Samsung B2B, budou mít přístup ke třem verzím služby Microsoft Office 365 – Business, Business Premium a Enterprise – společně s bezpečnostním řešením Samsung KNOX. Podnikový balíček zahrnuje také služby společnosti Samsung, které firmám pomohou jak se zavedením a provozem zařízení při instalaci, tak nabídne stálou podporu.

Microsoft Office 365 na bázi cloudu poskytuje podnikům přístup ke známým Office aplikacím včetně e-mailu, kalendáře, videokonferencí a aktualizovaných dokumentů. Vše je optimalizováno pro bezproblémové využití napříč všemi zařízeními, které jsou připojené na internet – od počítačů přes tablety až po chytré telefony. Samsung KNOX poskytuje zákazníkům způsob, jak snadno přepínat mezi osobním a firemním profilem na svém zařízení, a zároveň pomáhá udržet údaje v bezpečí.

„Když se sblíží služby a zařízení, stávají se velké věci. Partnerství se společností Samsung je symbolem našeho úsilí zpřístupnit ty nejlepší služby v oblasti produktivity od společnosti Microsoft každému a na každém zařízení. Lidé tak budou moci být produktivní kdekoliv a také kdykoli budou chtít,“ řekla Peggy Johnson, výkonná viceprezidentka pro rozvoj podnikání ve společnosti Microsoft.

„Naším cílem je vycházet vstříc stále se vyvíjejícím potřebám spotřebitelů i firemních zákazníků a dát jim více možností objevovat nové mobilní zážitky. Věříme, že naše prémiové mobilní produkty nabídnou ve spojení se službami Microsoft uživatelům mobilitu, kterou potřebují jak v osobním, tak pracovním životě,“ řekl SangChul Lee, výkonný viceprezident strategického marketingu, IT a mobilní divize společnosti Samsung Electronics.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

2 komentářů

  1. fero (neregistrovaný)

    tt asi bude fungovat

  2. Mr. Arakin (neregistrovaný)

    Takze Samsung padne na hubu jeste driv, nez jsem puvodne predpokladal. Historie nas naucila jedno – kdo se zapletl s Microsoftem, nedopadl dobre.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).