Domů » Bleskovky » ParanoidAndroid: Hybridní ROM s telefonním i tabletovým rozhraním

ParanoidAndroid: Hybridní ROM s telefonním i tabletovým rozhraním

ParanoidAndroid je jednou z nejinovativnějších záležitostí, kterou dnes můžete na poli uživatelských ROM pro Android nalézt. Jde totiž o „ROMku“, díky níž můžete svůj mobilní telefon proměnit jak v klasický smartphone, tak v phablet či dokonce tablet. Rychle a jednoduše si tak své zařízení uzpůsobíte k obrazu svému.

Jistě vás zajímá, jak se takový smartphone nebo tablet mód liší. Samozřejmě se vám telefon zázračně neroztáhne o další palce, změní se však kompletně nastavení rozhraní systému a jednotlivých aplikací. Nebudete mít tedy klasickou shrnovací lištu na horní hraně displeje, ale lištu pro tablety, jež je dole a rozbalí se na kliknutí (pokud si to nastavíte).

Stejně tak tomu je u aplikací. Když budete chtít z jakéhokoliv důvodu využívat nastavení aplikace pro tablety, nebude v tom jediný problém. Přijde vám třeba e-mailový klient lepší v tabletovém režimu se dvěma sloupci? Stačí několik kliknutí a můžete ho mít i bez tabletu. Na to, jak vše funguje, se můžete podívat v přiloženém videu.

ParanoidAndroid zatím není dostupný pro mnoho zařízení, nechybí však podpora pro přední stroje jednotlivých značek. Uživatelskou ROM si tak můžete nainstalovat třeba na Samsung Galaxy S III či Nexus 4. Kompletní seznam podporovaných zařízení naleznete zde.

Miroslav Václavík

10 komentářů

 1. Vývojáři ROMky mají asi hodně rádi kapelu Radiohead :D ([odkaz])

 2. Používám na Nexusu 7 a konečně mám tabletové rozhraní na tabletu :-)

 3. No, geekové už jí používají asi celkem dlouho a uživatelé stejně rootovat a flashovat nebudou :-)

  • Proč ne? Já nad tím naopak celkem přemýšlím a to jsem jen obyčejnej uživatel ;)

  • W8 (neregistrovaný)

   1 z miloónov čo ani nevedia ,že nejaký android majú

   to je 95% užívatelov androidu :D

 4. Pavel (neregistrovaný)

  Nejlepší je když je Panaroid zkombinovaný ještě s CM a AOKP z toho vzniká PACman ROM :D a to je vůbec nejkomplexnější ROM kde jde snad úplně vše xD

 5. Najviac zamrzi fakt,ze je bez podpory S-Pen,S-Note a S-Plannera :(

 6. Vyzkoušeno a nějak mi to nesedlo….vrátil jsem se na CM10.1 a změnil DPI na 240.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).