ParanoidAndroid: Hybridní ROM s telefonním i tabletovým rozhraním

ParanoidAndroid je jednou z nejinovativnějších záležitostí, kterou dnes můžete na poli uživatelských ROM pro Android nalézt. Jde totiž o „ROMku“, díky níž můžete svůj mobilní telefon proměnit jak v klasický smartphone, tak v phablet či dokonce tablet. Rychle a jednoduše si tak své zařízení uzpůsobíte k obrazu svému.

Jistě vás zajímá, jak se takový smartphone nebo tablet mód liší. Samozřejmě se vám telefon zázračně neroztáhne o další palce, změní se však kompletně nastavení rozhraní systému a jednotlivých aplikací. Nebudete mít tedy klasickou shrnovací lištu na horní hraně displeje, ale lištu pro tablety, jež je dole a rozbalí se na kliknutí (pokud si to nastavíte).

ParanoidAndroid for Nexus 4 is Awesome | Pocketnow

Stejně tak tomu je u aplikací. Když budete chtít z jakéhokoliv důvodu využívat nastavení aplikace pro tablety, nebude v tom jediný problém. Přijde vám třeba e-mailový klient lepší v tabletovém režimu se dvěma sloupci? Stačí několik kliknutí a můžete ho mít i bez tabletu. Na to, jak vše funguje, se můžete podívat v přiloženém videu.

ParanoidAndroid zatím není dostupný pro mnoho zařízení, nechybí však podpora pro přední stroje jednotlivých značek. Uživatelskou ROM si tak můžete nainstalovat třeba na Samsung Galaxy S III či Nexus 4. Kompletní seznam podporovaných zařízení naleznete zde.

Autor článku
Miroslav Václavík
image/svg+xml
+

Kapitoly článku