Pár pixelů prozradilo vzhled iPadu Pro: bez tlačítka a výřezu, ale s kulatými okraji

Už zítra odpoledne dojde k představení nových zařízení značky Apple. Hlavními hvězdami se stanou zejména nové iPady Pro, které dostanou nový design a funkce známé z posledních iPhonů X a Xs. Jak bude nový iPad Pro vypadat, ukazuje nově objevená ikona v systému iOS.

Tenčí rámečky, zaoblené rohy

Potvrzuje se design s výrazně tenčími rámečky okolo displeje, díky čemuž by měly mít nové iPady menší půdorysnou stopu než jejich předchůdci; a to i v případě menšího modelu, jehož displej má v úhlopříčce narůst z 10,5 na rovných 11 palců. Displeje nových iPadů nebudou obsahovat žádný výřez, avšak o pravidelný obdélník se také jednat nebude – rohy panelu budou zaoblené podobně jako u iPhonů.

Nový iPad Pro bude neskutečně tenký, ukazují první rendery

Touch ID bude nahrazeno Face ID

V rámečku již nenajdeme klasické domovské tlačítko, které bude nahrazeno novým systémem ovládání založeném na používání gest. Autentizaci uživatele pak obstará True Depth kamera s funkcí Face ID umístěná v rámečku displeje. Odemykací tlačítko bude zřejmě stále situováno na horní stranu, takže virtuální asistentka Siri bude zřejmě hůře dostupná než u předchozích modelů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Fbio (neregistrovaný)

  15:00 není vecer

 2. pet (neregistrovaný)

  snad se konecne dozijeme i windows tabletu s ramecky do 5 mm, 15 palci a vahou do 500 g

 3. Martin (neregistrovaný)

  Musím říct, že se na nový iPad těším a asi upgraduju z dvojky. Trochu mi vadí ty zaoblené rohy, ale díky bohu, že není výřez.

 4. Jan (neregistrovaný)

  Vyzera to fajn. iPad Mini uz chce vymenu a alternativu som zatial nenasiel :/

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *