Domů » Články » Paperama: Virtuální skládačka, která potěší milovníky Origami (tip na hru)

Paperama: Virtuální skládačka, která potěší milovníky Origami (tip na hru)

Pro všechny milovníky Origami máme tip na skvělou hru, ve které se oblíbenému skládání můžete věnovat prakticky kdykoliv. A nebudete k tomu ani potřebovat papír, alespoň ne ten reálný.

Jistě jste jako mladí z papíru skládali různé vlaštovky nebo tvořili origami, které jste pak nadšeně ukazovali rodičům. Pro tyto zastánce papírové zábavy z dětských let máme tip na skvělou hru Paperama, která je zdarma dostupná pro zařízení se systémem Android.

Hru tvoří celkem tři balíčky, z nichž každý skrývá 24 úrovní. V každém levelu máte automaticky daný obrazec, který musíte poskládat na co nejmenší počet pokusů tak, aby vám nezůstal žádný čouhající kousek papíru navíc. Podle velikosti obtížnosti se mění také počty možných pokusů.

Paperama Debut Gameplay Trailer (Android)

Občas se stane, že si nebudete vědět rady a tak si můžete pomoct jedním menším, avšak omezeným tahákem – automatickým doporučením. V momentě, kdy si vyberete tuto možnost, vám počítač složí jeden kousek listu do obrazce tak, aby vás správně navedl pro další postup. A pokud byste se náhodou zasekli nadobro, na YouTube najdete videonávody, které vám s řešením skládanek pomohou.

Někdy se stane, že vám při skládání ujede ruka, netrefíte se přesně do daného tvaru a tudíž vyčerpáte jeden tah. Nic se neděje, můžete se o krok vrátit. Je zde také možnost si vzít opravdový papír a vyzkoušet si to nanečisto, třeba to půjde líp a ujišťuji vás, že občas tohle bude opravdu bude nutné. Při každém úkolu se zobrazují odlišné obrazce, u kterých vidíte, na kolik procent úspěšnosti jste jej prozatím zvládli složit. Podle toho pak dostanete na konci ohodnocení v podobě hvězdiček.

Taktéž vidíte, kolik tahů za záhyby můžete maximálně udělat. V pozadí vám k tomu hraje příjemná hudba a hra je celkově krásně barevná a dobře zpracovaná. Dostupné jsou i achievementy, které si v menu můžete po přihlášení do služby Google+ prohlédnout. Nechybí také obchod, kde je možnost dokoupit „taháky“ za reálné peníze. Paperama není hardwarově nijak náročná a neměl by být problém ji spustit ani na slabších telefonech a tabletech.

Odkaz na Google Play

U Paperamy je nutné přemýšlet a pokud takovýto tip aplikací a her nemáte rádi, raději ji ani nezkoušejte. Je spíše pro klidnější povahy s nutností zapojit mozek, k tomu všemu ještě musím připočítat dávku trpělivosti, kterou by ten člověk měl mít, protože se čas od času stane, že se váš palec na konci displeje zastaví, ale roh papíru (který jste s sebou táhli) zůstane v půlce obrazce. V tom případě se na to musí jinak.

Dominik Blatoň

Nadšenec do psaní, elektroniky a moderních technologií obecně. Milovník Androidu a ladných křivek mobilních telefonů. Působím také jako herní fanatik. Ve volném čase se zabývám koníčky jako fitness, turistika, cestování, jízda na kole, hudba, fotografování a grafika.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).