Sledujte nás na YouTube

Panna nebo orel? Cortana za vás hodí mincí nebo kostkami

Nemůžete se rozhodnout, zda si máte zajít na pizzu nebo na hamburger? Potom se nabízí stará známá klasika hodit si mincí. Co když ale v době bezhotovostních a bezkontaktních plateb zrovna žádnou minci u sebe nemáte? Řekněte Cortaně, ona ji hodí za vás. Ztratili jste kostky k některé společenské hře? I tuto situaci za vás personální asistentka Microsoftu dokáže vyřešit.

  

I když dokáže být Cortana poměrně dobře předvídavá, o čemž nás přesvědčila o letošním mistrovství světa ve fotbale, v této situaci se jedná pouze o generátor náhodných čísel, doplněný o grafické znázornění mince nebo kostky (kostek). Ocitnete-li se v nerozhodné situaci a budete-li chtít přenechat břímě zodpovědnosti za rozhodnutí na někom jiném, můžete říci Cortaně „Flip a coin“ pro hod mincí, případně „Roll a die (dice)“ pro hod kostkou (kostkami) a doufat, že vám poradí správně. Tato funkce funguje pouze pokud máte ve svém telefonu nastavený region USA.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. logitech (neregistrovaný)

    Super funkce …. _DDDDDDDDDDDDD

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *