Domů » Bleskovky » Panasonic představil dvacetipalcový tablet s rozlišením 4K a Windows 8 (CES 2013)

Panasonic představil dvacetipalcový tablet s rozlišením 4K a Windows 8 (CES 2013)

Letošní veletrh CES by se dal definovat jako rozsáhlá přehlídka tabletů a televizorů s vysokým rozlišením. Doby, kdy největším hitem bylo rozlišení fullHD jsou již pomalu pryč a nyní se všichni významní výrobci soustředí na produkty, jejichž zobrazovací panely nabídnou opět o řád vyšší vizuální zážitek, než na jaký jsme byli doposud zvyklí. Zdárným příkladem je společnost Panasonic, která v Las Vegas představila prototyp tabletu s rozlišením 4K (3840 x 2160 px) na dvacetipalcové úhlopříčce. Obří placka překrytá tvrzeným sklem běží na operačním systému Window 8 a na první pohled uhrane svým tenkým designem.

Kombinace monstrózní úhlopříčky a vysoké hustoty pixelů se pochopitelně podepsala na výdrži, která činí pouhé dvě hodiny. Zástupci společnosti prozradili, že se skutečně počítá s jeho komerčním prodejem a to nejdéle do konce letošního roku. Panasonic předpokládá, že cílovou skupinou uživatelů se stanou architekti či projektanti, kteří ocení mobilitu zařízení a v neposlední řadě i dodávaný stylus pro přesnější ovládání grafických programů. Z logiky věci tedy vyplývá, že novinka bude primárně sloužit pro profesionální využití, což se samozřejmě projeví i na prodejní ceně.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

11 komentářů

 1. Tak tohle opravdu nechapu jaký to ma smysl, vždyť takové rozlišení nemůže lidské oko, potazmo mozek vůbec nijak rozpoznat na 5″ ???! Je to opravdu jen marketingoví tah, nic jiného za tím není. Tohle rozlišení ma reálný smysl na uhopricce od 1metru víc na ne na displeji tabletu, akorát to zase způsobí nekompatibilu aplikací. :-(

  • Martin (neregistrovaný)

   Podle mě to má stejné využití jako fullHD na telefonu 5″. Akorát to všechno zpomaluje, jsou potřeba větší grafiky, procesory, baterky. Je to na nic, 250-300 ppi bohatě, ale bohatě stačí.

  • Kde ste prisli na tych 5″? Pise sa o 20″.

  • Tak to jde vždycky ruku v ruce. S výkonem neni problém. Stačí v podstatě cokoliv, ale je velký rozdíl v tom, jak to vypadá.

  • Tak pokud ten tablet má ppi 220 (počítat se mi to nechce), tak díky bohu za to rozlišení. To je příjemná a nijak nadsazená hodnota. 440 u telefonu je pak už samozřejmě ptákovina.

 2. fero (neregistrovaný)

  Až na to že tohle není zařízení jenom pro takové to domácí žvýkání ;)

 3. Co sa vam nezda? Je to 220ppi,telefony su uz na 440ppi. Skoro ako Google Nexus 7(ten ma 215ppi). Jedine co nechapem je ta baterka,sak pridajte 3mm hrubky a na celu plochu skoro 1/4m2 sa tam musi zmestit taka baterka,co vydrzi tyzden.

 4. Niko (neregistrovaný)

  Ptákovina to není, ale nad 300ppi už to lidské oko nepozná (mám Galaxy Nexus, a obraz je velmi čistý, nejsou vidět žádné mřížky)..

 5. OrcusDei (neregistrovaný)

  Zařízení furt k ničemu… zaprvé už teď se seká jen při projíždění stránek, neumim si představit, jak to táhne třeba CAD nebo alespoň CS6 photoshop, za druhé je to asi tak k něčemu jako Wacom Inkling, jen s obří úhlopříčkou a windows systemem. Prostě k ničemu. Furt leda tak na psaní ve wordu ve vlaku.

  Dokud tyhle „mobilní“ tablety nebudou mít pořádný střeva a nebudou alespoň na úrovni dnešního Cintiqu, sotva se to pro odbornou veřejnost dá použít. Tohle je šidítko pro rozmazelný fak*ny co by jim náhodou už nestačili Apple produkty (tim nemam nic proti uživatelům apple, jen narážim na úzkou skupinu studentů uměleckých škol kteří vlastní apple ale nikdy ho nedokážou pro svou práci využít).

 6. novice (neregistrovaný)

  At k tomu primontujou jeste klavesnici s baterkou a ja to beru misto notebooku vsemi 20 vlastne 10 :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).