Panasonic představil dvacetipalcový tablet s rozlišením 4K a Windows 8 (CES 2013)

Letošní veletrh CES by se dal definovat jako rozsáhlá přehlídka tabletů a televizorů s vysokým rozlišením. Doby, kdy největším hitem bylo rozlišení fullHD jsou již pomalu pryč a nyní se všichni významní výrobci soustředí na produkty, jejichž zobrazovací panely nabídnou opět o řád vyšší vizuální zážitek, než na jaký jsme byli doposud zvyklí. Zdárným příkladem je společnost Panasonic, která v Las Vegas představila prototyp tabletu s rozlišením 4K (3840 x 2160 px) na dvacetipalcové úhlopříčce. Obří placka překrytá tvrzeným sklem běží na operačním systému Window 8 a na první pohled uhrane svým tenkým designem.

Panasonic 20-Inch 4K Windows 8 Tablet | Pocketnow

Kombinace monstrózní úhlopříčky a vysoké hustoty pixelů se pochopitelně podepsala na výdrži, která činí pouhé dvě hodiny. Zástupci společnosti prozradili, že se skutečně počítá s jeho komerčním prodejem a to nejdéle do konce letošního roku. Panasonic předpokládá, že cílovou skupinou uživatelů se stanou architekti či projektanti, kteří ocení mobilitu zařízení a v neposlední řadě i dodávaný stylus pro přesnější ovládání grafických programů. Z logiky věci tedy vyplývá, že novinka bude primárně sloužit pro profesionální využití, což se samozřejmě projeví i na prodejní ceně.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku