Paměťová karta pro audiofily: 64GB microSDXC od Sony bude stát 160 dolarů

Japonská společnost Sony se v poslední době aktivně angažuje v oblasti audia. Na letošním veletrhu CES představila nový hudební přehrávač určený pro movité zákazníky, kteří hledají zařízení s kvalitním hudebním přednesem. Nyní se na veřejnost dostala informace, že Sony chystá také paměťovou kartu určené pro náročné audiofily.

 

MicroSDXC karta bude mít kapacitu 64 GB a bude primárně určena do přenosných hudebních přehrávačů. Podle výrobce by mělo při čtení vznikat méně elektrického šumu než u běžných modelů, což by mělo mít pozitivní vliv na kvalitu zvuku. Podle našeho názoru se jedná pouze o marketingové lákadlo a rozdíl nepoznají ani opravdu vycvičení posluchači. Pokud budete mít přesto o novinku zájem, budete muset sáhnout opravdu hluboko do kapsy. Sony SR-64HXA totiž bude stát 160 $ (cca 3900 Kč), což je zhruba čtyřikrát více, než byste dali za běžnou kartu.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

17 komentářů

 1. Martin II (neregistrovaný)

  „Podle našeho názoru se jedná pouze o marketingové lákadlo a rozdíl nepoznají ani opravdu vycvičení posluchači.“ To ste napisali este slusne. Skor sa jedna o klamanie zakaznika…

  • ROFL (neregistrovaný)

   Celé to je marketing, to naprosto souhlasím.

   klamanie zakaznika by to bylo ale pouze v případě, že karta by měla jiné parametry, než ty vysloveně psané výrobcem. Jasný příklad – „nádherné bílé auto“ a ve skutečnosti bude pouze červené.

   To že je na kartě psané „Premium sound“ není klamání zákazníka. Může být např. použitý jiný vodič než měď. Ale to pouze spekuluji, jako ty jsem si oficiální materiály nepřečetl (nemůžu je dohledat) a tak také jen plácám.

   Modelová situace – koupíš si jejich kartu. Slyšíš nějaký šum na high end zařízení? Ne? No tak vidíš, to je ten Premium sound. A je na tobě dokázat že to není díky kartě (ty jsi žalující).

   Trochu lépe je to rozepsané zde [odkaz] .

 2. carlyno (neregistrovaný)

  sony se nepoučilo,proto je tam kde je,v hajzlu

  • Johny (neregistrovaný)

   Ale prosimtě. Sony rozhodně v hajzlu není a vyrábí suprové a kvalitní produkty. A mimo to i bombový věci pro audiofily. Teď je otázka co má tohle znamenat, ale pravděpodobně to nějaký smysl mít bude. Otázkou je v jakých případech.

  • wladeq (neregistrovaný)

   V žádných případech, z té karty lezou jedničky a nuly, nic víc, elektromagnetický šum to nezmění, výsledkem by byly zmršené soubory, ne jen hudební

  • Martin II (neregistrovaný)

   JOHNY: Ale samozrejme ze to ma zmysel…predat zakaznikovy pozlatene h***o a okradnut ho. Kedze sa jedna o digitalne ulozene udaje tak sum moze vznikat maximalne na vystupnom zosilovaci.

  • ROFL (neregistrovaný)

   V češtině je význam slova „někoho okrást“ očividně jiný než u vás.

   Míst kde může vznikat šum je hodně. D/A převodník, ale klidně i pokud jsou špatně odstíněná sluchátka, atp.

   Také v místě, kde se kontakty stýkají s kartou. Sice máš pravdu že 0 a 1 budou vždy 0 a 1 a ne menší či větší. Ale tak to nefunguje. Kvůli tomu existují různé opravné algoritmy

  • wladeq (neregistrovaný)

   Opravné algoritmy? To jako že když 1000x zkopíruju nějaký soubor, bude z něj defakto jiný soubor díky tomu, že ten soubor 1000x projel přes nějaký lhací algoritmus? Heh… Až po DAC to prostě jde v nezměněné podobě

  • Martin II (neregistrovaný)

   ROFL: „…Sice máš pravdu že 0 a 1 budou vždy 0 a 1 a ne menší či větší. Ale tak to nefunguje…“

   Ale funguje. Obhajujes neobjajitelne. Je to klamanie pretoze zakaznikom slubuju za vyssiu cenu vyssiu kvalitu audia a to zakaznik v ziadom pripade nedostane.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Martine, na klamani zakaznika jsou vsude po svete docela prisne zakony. Vzpamatuj se a prestan psat o vecech, o kterych vis kulove.

  • Johny (neregistrovaný)

   Tak si zkuste alespoň zjistit jak to skutečně má fungovat a co to skutečně má delat. Já nevim jako proč se vždycky pouštíte do spekulací o produktech na základě domněnek „jak to asi funguje“. Neříkám, že tím pádem je to užitečná karta, ale to co tu píšete s tim nemá moc společnýho ;-)

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Johny: +1

  • steelspace (neregistrovaný)

   Z karty lezou ty samé jedničky a nuly, jako z jakékoliv jiné, ale (podle Sony) má při procesu čtení dat vznikat méně šumu, které má pak méně ovlivňovat zbytek elektroniky. ŠUm se samozřejmě projevuje, ale až za DA převodníkem.

 3. carlyno (neregistrovaný)

  ale prosímtě,nech se překvapit.

 4. wladeq (neregistrovaný)

  Okej, tak jsem to nastudoval, jedniček a nul se to až tak netýká, i když taky, takže omluva za trochu offtopic…pokud se i ostatní chtějí dozvědět o čem to je, tak na headfi to týpek v komentářích pěkně osvětlí. Ovšem doporučuji nejdřív prolézt pár elektro vysokých škol :)

  • zkill (neregistrovaný)

   Nic to ovšem nemění na věci že se jedná o marketingový krasožvást. Samotná komunikace po sběrnici v přístroji bude způsobovat daleko větší rušení než karta samotná. Je to pouhé tahání peněz z důvěřivců. V dnešní době ale nic neobvyklého…

   V práci mám k dispozici vybavení na EMC testy. Takže pokud si někdo tuto šílenost koupí, tak můžeme udělat reálné testy.

 5. wladeq (neregistrovaný)

  Ups, pro johnyho..

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *