Domů » Bleskovky » Palm vstane z mrtvých, první telefon očekávejme příští rok

Palm vstane z mrtvých, první telefon očekávejme příští rok

Palm, legendární značka ve světě PDA a později smartphonů vstane příští rok z mrtvých. Za jejím vzkříšením bude stát čínská společnost TCL, která vyrábí nejen telefony vlastní značky, ale i zařízení značek Alcatel a BlackBerry.

Brnkání na nostalgickou strunu zdá se v TCL dobře funguje, jakým způsobem firma uchytí návrat značky Palm je zatím nejisté. Dá se však předpokládat, že novou tváří bude jednoduše další smartphone s Androidem těžící z legendárního jména.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Po Microsoftu (Lumia), Blackberry bude Palm další zbytečný výrobce na trhu … Další čistokrevný číňan

  • Tak nějak jsem zkoušel pochopit tvůj příspěvek, ale pořád nemůžu přijít na to, co znamená. Micrpsoft už přece nevyrábí, blackberry není výrobce smartphonů a Palm to podle článku také nemá v plánu. Tak cp jsi tím chtěl teda vlastně říct?

  • zřejmě nechápeš jednu věc:
   těm číňanům firmě TCL je uplně jedno jestli jejich mašinky budou mít na sobě tohle, nebo tamto logo… pořád to je stejný hardware jednou pod značkou alcatel, jednou pod vlastní tcl, jindy třeba jako palm… určitou klientelu to asi má, jinak by to nedělali. navíc jejich blekbery co jsem četl se prodává velice dobře, tak když v podobným duchu budou dělat i palmy, úspěch je zaručen. nechápej to jako hromadu zbytečných výrobců, ten výrobce co za tím stojí je jen jeden a v tom je to kouzlo…

  • No ono je otázka, kdo má dělat „ten Palm“, u BB je to jasné, BlackBerry dodává svou SW výbavu (zabezpečení apod.), ale za Palm to bude dělat kdo?

  • Na tu otázku máš odpověď hned v prvním odstavci článku ;)

 2. tohle není jen u mobilu je to bežné ve všech všude jedna fabrika vyrábi různé zboží a jen na to razí ruzné loga a značky ..ty jako majitel ochraně znamky si mužeš nechat vyrobit kdekoliv svuj výrobek..iphone se taky vyrábí v číně za par s r a č e k a amíci ho prodávají za dvacet pápíru ..to je dneska byznys ..taky delám ve fabrice kde se neuvádí kdo to vyrobil protože by si nemci a spol ..nekoupili český vyrobek ale na výrobku je napsano Designed and manufactured by engineers in Germany a poznáš houby odkud to je.

  • Samozřejmě je rozdíl v tom, kdo to vyrobí (tedy onen design, návrh, cílená kvalita, atd.) a kdo zhotoví. Tak jako je rozdíl, komu příp. patří obchodní označení.
   Když se od tohoto odpíchneš zjistíš, že jsi napsal nesmysl:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).