TOPlist

Palm možná vstane z popela pod praporem Alcatelu OneTouch

Společnost Palm byla v minulosti synonymem pro chytrá kapesní zařízení PDA, její portfolio zahrnovalo i mobilní telefony a tablet s operačním systémem WebOS, který nahradil dřívější PalmOS. Bohužel neúspěch těchto modelů zlomil kdysi slavné společnosti vaz a 1. července 2010 si ji za 1,2 miliardy dolarů koupilo HP.

  
Palm Pre bylo jedno z posledních zařízení slavné značky

Společnost ukončila výrobu všech zařízení s WebOS, otevřela systém světu a aktuálně jej používá LG ve svých televizích a připravuje jej i do vlastní nositelné elektroniky. A značka Palm? Tu podle posledních informací koupila společnost Alcatel OneTouch. Ochranná známka byla převedena do vlastnictví společnosti Wide Progress Global Limited, smlouvu o převodu podepsal prezident Alcatelu OneTouch a její mateřské společnosti TCL Nicolas Zibell.

    

Jaké má se slavnou značkou plány, není dosud jisté. Počátkem prosince došlo k přesměrování značky palm.com na mynewpalm.com, v půlce prosince se pak na stránkách objevilo nové oranžové logo a text Coming Soon, Smart Move. Doufejme tedy, že Coming Soon nebude trvat dlouho a že se brzy dozvíme více o osudu legendy mezi chytrými kapesními zařízeními.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku