Domů » Bleskovky » Palm možná vstane z popela pod praporem Alcatelu OneTouch

Palm možná vstane z popela pod praporem Alcatelu OneTouch

Společnost Palm byla v minulosti synonymem pro chytrá kapesní zařízení PDA, její portfolio zahrnovalo i mobilní telefony a tablet s operačním systémem WebOS, který nahradil dřívější PalmOS. Bohužel neúspěch těchto modelů zlomil kdysi slavné společnosti vaz a 1. července 2010 si ji za 1,2 miliardy dolarů koupilo HP.

  
Palm Pre bylo jedno z posledních zařízení slavné značky

Společnost ukončila výrobu všech zařízení s WebOS, otevřela systém světu a aktuálně jej používá LG ve svých televizích a připravuje jej i do vlastní nositelné elektroniky. A značka Palm? Tu podle posledních informací koupila společnost Alcatel OneTouch. Ochranná známka byla převedena do vlastnictví společnosti Wide Progress Global Limited, smlouvu o převodu podepsal prezident Alcatelu OneTouch a její mateřské společnosti TCL Nicolas Zibell.

    

Jaké má se slavnou značkou plány, není dosud jisté. Počátkem prosince došlo k přesměrování značky palm.com na mynewpalm.com, v půlce prosince se pak na stránkách objevilo nové oranžové logo a text Coming Soon, Smart Move. Doufejme tedy, že Coming Soon nebude trvat dlouho a že se brzy dozvíme více o osudu legendy mezi chytrými kapesními zařízeními.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Velda (neregistrovaný)

  TCL je sběratel značek. :-D

 2. Hapy (neregistrovaný)

  Jů mazec! :D

 3. Kolousek001 (neregistrovaný)

  Takže další západní čínská značka? Bravo západe, bravo …

 4. Jaký to má smysl? Z dnešních (BFU) uživatelů, si Palm nikdo nepamatuje. Je to tak 7 let, co měl Palm nějaké signifikantní zastoupení na trhu s chytrými telefony. V té době byl pro drtivou většinu lidí vrchol pokroku telefon s Java hrami a MP3. Něco jako Nokia N95. A v té době, měl (opravdu) chytrý telefon tak jeden ze sta. Je to jako dnes jásat nad obnovením kdysi slavných obchodních domů Brouk a Babka. Že nevíte co to je? No právě. :D

  • Jó jsou firmy, co jsou pohřbívači značek. V tomto jsou experti zvláště u HP :-) Palm kdysi koupil Be Inc., asi jen aby ten OS zazdil. Pak přišel s WebOS. Troufám si říct, že dnes lidi znají spíše WebOS, než Palm samotný. To je jako by dnes někdo na zařízení nalepil Amiga v domění, že z toho něco vytříská, ikdyž s originálem by to nemělo nic společného. Totéž Nokia, pokud propůjčí svou značku na nějaké droidí krámy bez toho, aniž by se na tom nějak více podílela. Nokii by slušela plná strategie – obnovení mobilní divize. Jako základ by mohli akvirovat Jolla/Sailfish, ikdyž je otázkou, jestli by toto mělo smysl …

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).