Domů » Bleskovky » Palm letos vstane z popela. První model má vyrobit TCL pro americký Verizon

Palm letos vstane z popela. První model má vyrobit TCL pro americký Verizon

Čínská společnost TCL je známá nejen smartphony vyráběnými pod vlastní značkou, ale především výrobou zařízení známějších značek Alcatel a BlackBerry. V letošním roce se navíc chystá vzkřísit legendární značku Palm, která se proslavila zejména ve světě PDA, byť později zkusila své štěstí i v byznyse se smartphony. Posledním telefonem značky byl model Palm Pre 2, měl 3,1palcový displej, vysouvací mechanickou klávesnici a poháněl jej systém webOS.

V druhé polovině letošního roku bychom se měli po osmi letech dočkat vzkříšení značky, byť ve stylu TCL se bude jednat „pouze“ o další telefon Androidem. Podle serveru AndroidPolice bude novinka vyrobena pro amerického operátora Verizon, který pro Palm dlouholetým partnerem a prodával většinu zařízení této společnosti. Zda se bude jednat o klasickou obdélníkovou placku, nebo TCL přijde s něčím nevšedním, zatím nevíme. Čínská firma získala práva na značku Palm v roce 2015.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
shepii
Uživatel
shepii

„…byť ve stylu TCL se bude jednat „pouze“ o další telefon Androidem.“ Tak to je logické, když prakticky žádný jiný OS na trhu není. To pak tuhle větu můžete dávat do každého článku o smartphonu s Androidem. ;)

lincolnkalus
Anonym
lincolnkalus

To ať si nabouchají do klouboku. Cpou všude ten blbej Androd či iOS. Kdysi to bylo aspoň zajímavější. Byly tam různé funkce a jiné prostředí (jasně dá se to změnit blabla who gives a fu**) a dneska? Je to de facto všechno na jedno brdo. HTC HD2 například: displej a jezdí tam stěrač po displeji, když prší nebo plují mraky. To se mi líbilo. Všechno bylo navíc víc barevné a graficky promakané. Tenhle pitomej flat desing je prostě trapárna největšího kalibru. To jsou všichni tak líní? Ať mi nikdo neříká, že tenhle shit je moderní. PALM OS by mohli vzkřísit… Číst vice »

Vítězslav
Anonym
Vítězslav

Buď rád za android, ten si můžeš přizpůsobit jak chceš narozdíl od iOS, jenže to by jsi místo toho stěžování musel na Google play napsat „launcher“…

MasoxCZ
Anonym
MasoxCZ

Koho zajímá systém? Mě zajímá, jestli to dělá co potřebuju, data to dostane tam kde je potřebuju, jestli to funguje a jestli se to nesere. JAK není můj problém, to je starost výrobce.

Skylark
Anonym
Skylark

Teda. Telefon s androidem. To bude terno.