Ostružina s vůní luxusu: BlackBerry Porsche Design P’9982 představeno

Již v létě jsme vás v článku informovali o spekulaci, že BlackBerry chystá další speciální smartphone v limitované edici, a dnes se tato zpráva potvrdila. Kanaďané v tiskové zprávě před několika hodinami představili nové BlackBerry Porsche Design P’9982, limitovanou edici vytvořenou ve spolupráci s designery známé automobilky Porsche Stuttgart.

Nejedná se tak úplně o nový telefon, jde vlastně o model Z10 schovaný v konstrukci z luxusních materiálů; místo polykarbonátu byla pro šasi telefonu zvolena tvrzená nerezová ocel a kryt baterie je ručně potažen pravou italskou kůží. Od Z10 se liší i celkovým tvarem a aby bylo na první pohled jasné s kým máte tu čest, nad displejem najdete do kovu zapuštěný velký nadpis Porsche Design. BlackBerry P’9982 se začne v limitovaném počtu prodávat již 21. listopadu ve Velké Británii za hvězdnou sumu 1500 liber (v přepočtu bezmála 50 000 Kč), cílí tedy na zákazníky z nejvyšších vrstev, kterým má telefon poskytnout zřetelný punc exkluzivity.

Kromě výrazného designu patří k limitované edici i unikátní PIN číslo (BBM identifikátor) a řada neméně luxusního příslušenství, které si můžete spolu s telefonem lépe prohlédnout na webových stránkách BlackBerry. Ačkoliv jen málokdo z nás je ochoten kvůli telefonu sáhnout tak hluboko do kapsy, my jsme v redakci na tento unikát zvědaví a pokusíme se jej domluvit na recenzi. Prozatím neváhejte v diskuzi pod článkem vyjádřit váš subjektivní názor na vzhled nové ostružiny.

  

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku