Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Origami 21. století: Podívejte se na ultralehkého papírového drona

Origami 21. století: Podívejte se na ultralehkého papírového drona

Historie origami, neboli skládání různých motivů z listu papíru, se píše přibližně od devátého století. První motivy vzešly z japonských svatyní, a tak není divu, že sami Japonci povyšují po dvanácti stech letech toto umění na další úroveň.

 

Japonský výrobce elektroniky RHOM Semiconductor se rozhodl přidat k papíru nylonová vlákna a čip o velikosti SD karty, který by měl být dokonce o 90 % energeticky úspornější, než jiné čipy této velikosti. Díky tomuto kousku elektroniky papírový pták ožije a může být ovládán ze země jako dron.

Hmotnost tohoto 70 centimetrů dlouhého letce je pouhých 31 gramů se všemi sensory a baterií. Společnost na svém výtvoru pracovala tři měsíce a ještě nějakou dobu zabere jeho zdokonalování. Poté by se měl výrobek dostat na trh mezi koncové zákazníky, kteří si budou moci poskládat svého vlastního origami drona.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

4 komentáře

 1. pawouczech (neregistrovaný)

  Výborná reklama na Samsung pračky!

 2. Martin P. (neregistrovaný)

  Pokud dotyčný letoun nemá elektroniku umožňující mu samostatně bez přímého zásahu uživatele vykonávat let po dané trase, nejedná se o drone ,ale jen RC model. Tedy RC ornitoptéru.

  Prostě každý letoun, aď pevnými nebo pohyblivými vztlakovými plochami, co jde ovládat přes mobil, nebo 2,4 vysílačku není dron.

  Hype slovo dron sice prodává. Ale dron je něco co nemusíte furt ovládat. Ale dokáže to autonomně doletět z bodu A do bodu B tam něco nafotit nebo odhodit bomby a vráti se zpět.

  To co je na trhu jsou v 50+% jen RC modely

  • aui (neregistrovaný)

   A napadlo Vás, že by ten počítač ovládající drona mohl byt na zemi?

  • Martin P. (neregistrovaný)

   A napadlo vás , že pilot a počítač není to samé ? Ten dron dělá to …samostatně bez přímého zásahu uživatele… to jestli počítač je na palubě nebo v bunkru na zemi na tom nic nemění.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel