Domů » Bleskovky » Origami 21. století: Podívejte se na ultralehkého papírového drona

Origami 21. století: Podívejte se na ultralehkého papírového drona

Historie origami, neboli skládání různých motivů z listu papíru, se píše přibližně od devátého století. První motivy vzešly z japonských svatyní, a tak není divu, že sami Japonci povyšují po dvanácti stech letech toto umění na další úroveň.

 

Japonský výrobce elektroniky RHOM Semiconductor se rozhodl přidat k papíru nylonová vlákna a čip o velikosti SD karty, který by měl být dokonce o 90 % energeticky úspornější, než jiné čipy této velikosti. Díky tomuto kousku elektroniky papírový pták ožije a může být ovládán ze země jako dron.

Hmotnost tohoto 70 centimetrů dlouhého letce je pouhých 31 gramů se všemi sensory a baterií. Společnost na svém výtvoru pracovala tři měsíce a ještě nějakou dobu zabere jeho zdokonalování. Poté by se měl výrobek dostat na trh mezi koncové zákazníky, kteří si budou moci poskládat svého vlastního origami drona.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments