Opravit iPhone 15 Pro je poměrně snadné. Doma to raději nezkoušejte – SMARTmania.cz

Opravit iPhone 15 Pro je poměrně snadné. Doma to raději nezkoušejte

iPhone 15 Pro na oficiálním snímku
  • Populární kanál PBKreviews rozebral iPhone 15 Pro
  • Jeho oprava není vůbec složitá
  • Přesto s sebou nese úskalí, na která si je potřeba dát pozor

Chytré telefony jsou ve valné většině spolehlivé stroje, avšak tu a tam se stane, že je potřeba navštívit servisní centrum. Ať už jde o nepopulární výrobní vadu, nebo nešikovnost majitele, cena opravy se v mnoha případech může prodražit, obzvláště pak v případě, kdy je telefon po konstrukční stránce složitější, než je nutné. I z tohoto důvodu řada youtuberů smartphony rozebírá a následně hodnotí, jak snadno je lze opravit, přičemž tomuto soudu se nevyhnuly ani nejnovější iPhony 15.

Jak snadné je opravit iPhone 15 Pro?

Do rozebrání nových jablečných zařízení se pustil taky známý YouTube kanál PBKreviews, který se pořádně podíval na zoubek Pro verzi. Asi není velkým překvapením, že rozebrání iPhonu 15 Pro není nikterak náročný úkol. Sám Apple snadnou opravitelnost podporuje, byť doma to raději nezkoušejte, i když máte k dispozici ty správné nástroje – poškodit nějaký ten kabel či příliš dotáhnout šroubek je totiž stále poměrně jednoduché.

Mezi nejsložitější úkony při rozebírání iPhonu 15 Pro patří vyjmutí displeje a zadního panelu, přičemž ani vytáhnutí baterie ve tvaru L není zrovna snadné. Ta má kapacitu 3290 mAh, a je tedy o něco málo rozměrnější než její předchůdkyně. I přes to se stále jedná o relativně jednoduché úkony, což je ve spojení se zlevněním náhradních dílů pozitivní zpráva pro všechny uživatele – jejich případná náhrada vás nebude stát polovinu výplaty.iPhone 15 Pro Max v modré barvěNepřehlédněte

iPhone 15 Pro Max nečekaně pohořel v testu odolnosti. Přesto není důvod k obavám

Ačkoli Apple oficiálně podporuje opravu v domácích podmínkách, má to jeden háček. Pro servis aktivních částí telefonu je potřeba sáhnout po originálních dílech, jinak vám hrozí omezení funkčnosti zařízení. Již v minulosti například nemohly autorizované servisy měnit domovské tlačítko bez vypnutí funkce Touch ID či osadit telefon novým displejem, který by zároveň podporoval funkci True Tone. Domácí opravou tedy nemusíte nutně ušetřit mnoho peněz, a navíc se vystavujete riziku, že zařízení ještě více poškodíte.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku