Domů » Bleskovky » OneWheel: Hi-tech skateboard prošpikovaný technikou (video)

OneWheel: Hi-tech skateboard prošpikovaný technikou (video)

„Budete si připadat, jako kdybyste se vznášeli,“ slibuje výrobce nového skateboardu Kyle Doerksen z Future Motion. Jeho skateboard má na první pohled jednu viditelnou zvláštnost – pouze jedno kolo. Zbytek obstará elektronika, kterou je toto vozítko doslova prošpikováno. Doerksen, který tento projekt rozjel na Kickstarteru, se zřejmě inspiroval vozítky Segway.

 

OneWheel používá gyroskopy, akcelerometry, proprietální algoritmy a jednu pneumatiku k tomu, aby svým majitelům dokázal zprostředkovat maximální zážitek z přesné jízdy, která připomíná surfování na souši. Směr i rychlost ovládáte nakláněním těla dopředu, dozadu a do stran. Naučit se ovládat toto vozítko prý zabere začátečníkům pouhých pár minut.

Rám OneWheel je vytvořen z masivního hliníku, na výběr budou celkem čtyři barvy, nášlapné plochy jsou vytvořené z vysoce kvalitního kanadského javoru. Motor má výkon 500 W a je integrovaný do náboje kola. Napájí jej 48 V baterie, kterou je možné nabít rychlonabíječkou za 20 minut, klasickou pak za dvě hodiny. Na jedno nabití ujedete 6 až 9 km v závislosti na terénu a stylu jízdy, která může dosahovat rychlosti až 20 km.h-1. OneWheel váží 11 kilogramů.

    

K tomu, aby se tento projekt mohl zrealizovat, potřebují jeho výrobci nastřádat 100 000 USD (2 miliony Kč), což je vcelku reálné, již nyní mají přes 60 000 USD a přispívat lze ještě 19 dní. Pokud chcete být jedním z prvních, kteří budou OneWheel vlastnit, musíte přispět minimálně 1 299 USD (26 100 Kč), za nižší částky získáte plakát, kšiltovku, tričko nebo mikinu s logem OneWheel. Cena je to velmi vysoká, naštěstí společnost Future Motion tento produkt vystavuje na CES a určitě se brzy objeví reference novinářů, kteří mají možnost si toho vozítko vyzkoušet na vlastní kůži a zhodnotit, zda se investované peníze vyplatí. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments