Domů » Bleskovky » Známe parametry OnePlus X: Postarší Snapdragon, 3 GB RAM a 5″ displej za 250 dolarů

Známe parametry OnePlus X: Postarší Snapdragon, 3 GB RAM a 5″ displej za 250 dolarů

Druhý letošní a celkově třetí model společnosti OnePlus bude představen již na konci října. Díky čínské certifikační agentuře TENAA známe již vzhled celého zařízení, včetně rozměrů, úhlopříčky displeje a kapacity akumulátoru. O dalších parametrech se do dneška pouze spekulovalo.

Rozřešení nyní přinesl obchod OppoMart, který zařadil OnePlus X do své nabídky a to včetně veškerých hardwarových parametrů a ceny. Displej s úhlopříčkou 5 palců bude disponovat rozlišením FullHD. Dříve se spekulovalo, že se výrobce při volbě čipsetu obrátí na MediaTek. Nakonec se ve OnePlus rozhodli vsadit na postarší čip Snapdragon 801 z nabídky Qualcommu, který stále nabízí velmi dobrý výpočetní výkon. Vzhledem ke stáří čipu se dá předpokládat, že Qualcomm nabídnul OnePlus velmi dobrou cenu.

 

Operační paměť bude mít kapacitu 3 GB, do vnitřního úložiště se v závislosti na zvolené variantě vejde 16, nebo 64 GB dat. Zadní fotoaparát bude vybaven 13Mpx čipem od Sony a bude zvládat i záznam 4K videa. Čelní selfie kamera bude vybavena 8Mpx senzorem. O přítomnosti 2450mAh akumulátoru se ví již delší dobu. OnePlus X bude podporovat samozřejmě i mobilní sítě LTE. Konkrétní podporované frekvence obchod nezmiňuje.

Novinka bude vybavena operačním systémem Oxygen OS, který je založen na Androidu 5.1 Lollipop. Dřívější odhady hovořily o ceně 220 amerických dolarů. Obchod OppoMart má cena stanovenou na 249 dolarů, což po přepočtu a započtení daně znamená cenu kolem 7 000 Kč. Pokud jsou uvedené specifikace pravdivé, má OnePlus. X zaděláno na velmi dobrá prodejní čísla

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

Diskuze k článku

  1. Morize (neregistrovaný)

    Jestli to skutečně za tuhle cenu a s těmito specifikacemi nakonec vyleze, okamžitě měním za OPO :-) Bombice.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).