Domů » Bleskovky » OnePlus chystá menší a levnější smartphone: Novinka dostane duální fotoaparát a čtečku otisků prstů

OnePlus chystá menší a levnější smartphone: Novinka dostane duální fotoaparát a čtečku otisků prstů

Začátkem srpna jsme vás informovali o tom, že společnost OnePlus chystá do konce tohoto roku představit ještě další smartphone. Tuto informaci v rozhovoru potvrdil spoluzakladatel společnosti Carl Pei. Zpočátku se spekulovalo o tom, že by mohl výrobce představit nový vlajkový model. Nakonec to ovšem vypadá, že OnePlus 2 i nadále zůstane špičkou v nabídce. Chystaný smartphone totiž nejspíš nebude patřit k úplně špičce, ale bude se snažit prosadit spíše výtečným poměrem cena & výkon.

O hardwarových parametrech zatím nepadla žádná zmínka. Internetem již ovšem kolují dva uniklé rendery, které odhalují alespoň několik informací. Na čelní straně zaujme dvojice otvorů, pod kterými budou pravděpodobně schovány hlasité reproduktory. O poznání zajímavější jsou ovšem záda přístroje.

Čtečka otisků prstů se konečně začíná stávat běžnou součástí smartphonů, takže její přítomnost příliš nepřekvapí. Daleko více zaujme dvojice fotoaparátů, doplněná o dvě přisvětlující LED. Novinka od OnePlus se tak zřejmě zařadí po bok Honoru 6 Plus, HTC One (M8) a dalších smartphonů se dvěma hlavními fotoaparáty.

  

Celkově působí telefon menším dojmem než OnePlus 2, což naznačuje, že se možná dočkáme displeje s úhlopříčkou 5,2 palců. K oficiálním představení by prý mohlo dojít již během října. Spekuluje se také již o ceně, která by se měla pohybovat kolem 250 amerických dolarů (cca 6000 Kč bez DPH). Pokud se spekulace potvrdí, bude se jednat o velmi nadějný kousek, který bude pravděpodobně trhat prodejní rekordy.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

3 komentářů

  1. OnePlus ať jde s tím svým obchodním modelem založeným na NEprodávní svých zařízení do háje.

  2. Morize (neregistrovaný)

    5.2 palců… Ideální. Hurá :-) víc takových telefonů..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).