Domů » Bleskovky » OnePlus One bez CyanogenModu: Výrobce oficiálně vydal vlastní Android 5.0 ROM (Alpha)

OnePlus One bez CyanogenModu: Výrobce oficiálně vydal vlastní Android 5.0 ROM (Alpha)

Společnost OnePlus skáče do nového roku po hlavě. Po peripetiích, které ji způsobila indická značka Yu, se rozhodla nepřešlapovat dlouho na místě a představila svoji vlastní ROM pro svůj prozatím jediný telefon OnePlus One. Vlastní systém stále ještě nemá jméno, nicméně již nyní je možné stáhnout si alpha verzi na oficiálním diskuzním fóru společnosti.

  

ROM je postavena na čistém AOSP Androidu Lollipop a prozatím neobsahuje žádné doplňky a aplikace. Na tomto základu chce OnePlus stavět, vylepšovat jej a především zajistit maximální stabilitu základních funkcí prostřednictvím aktualizací firmwaru. Pokud chcete novou ROM vyzkoušet, postupujte podle návodu na diskuzním fóru OnePlus

Upozorňujeme však, že se jedná o první alpha verzi, která nemusí pracovat korektně. V seznamu známých chyb je uvedena nestabilita fotoaparátu a nízká kvalita 4K videa, pravidelné pády hodin, nestabilita Wi-Fi nebo nemožnost aktualizovat tuto verzi skrze OTA. Podle výrobce se na přeflashování na telefon vztahuje záruka, ovšem výrobce (ani SMARTmania s.r.o.) neručí za chyby nebo ztrátu dat, která může při tomto procesu vzniknout. Doporučujeme raději počkat na odladěnou ostrou verzi systému.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. Doporučuji počkat na pořádný telefon s funkčním LTE. Ano, toto je flame, ale to neznamená, že to není pravda. :D

 2. mar-tin (neregistrovaný)

  Vždyť standartně se OnePlus prodává v Číně s ColorOS,tak ho můžou exportovat i do Indie a mají klid.

  • doe (neregistrovaný)

   Oni slubili Lollipop do 90 dni userom.

   – ColorOS na baze 5.0 nie je

   – CM12 nie je hotovy, bude trvat mesiace kym sa portnu ficury z CM11 do CM12.

 3. Mar-tin (neregistrovaný)

  Díky za objasnění.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).