OnePlus Nord dostává Android 11. Brzy se dočkají i další modely značky

OnePlus Nord 11

Společnost OnePlus dnes vydala stabilní verzi systému OxygenOS 11 pro svůj smartphone OnePlus Nord. Systém je založený na Androidu 11 a kromě novinek od Google přináší spoustu vylepšení od OnePlus, zejména přepracované prostředí podobající se One UI od Samsungu.

OnePlus Nord dostává Android 11. Co je nového?

Novým prostředím však seznam novinek nekončí, majitelé OnePlus Nord se mohou radovat z podpory always-on displeje, automatizace tmavého režimu s možností aktivace přímo tlačítkem v rychlých přepínačích, vytváření týdenních příběhů v aplikaci Galerie či z nového widgetu zobrazujícího počasí.

Aktualizace OnePlus Nord na Android 11 je dostupná formou OTA, vyžaduje stažení téměř 3 GB dat. Na Android 11 se mohou těšit i majitelé smartphonů OnePlus 7/7 Pro a 7T/7T Pro. Pro ně je od včerejšího dne dostupná třetí beta verze, stabilní aktualizace by měla dorazit v dubnu. Seznam novinek je prakticky shodný s verzí pro OnePlus Nord, u základních modelů OnePlus 7 a 7T (bez přídomku Pro) však chybí podpora always-on displeje.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku