OnePlus Nord 2T na prvním snímku. Jeho podoba budí rozpaky

OnePlus Nord 2 Recenze 1

Už nějaký ten pátek mnozí hořekují nad tím, že jsou si chytré telefony podobné jako vejce vejci. Nutno říci, že kdybyste vedle sebe vyskládali většinu dnešních smartphonů v černé barvě, rozdíly budete hledat jen těžko. Tu a tam se ovšem nějaký výrobce pokusí rozčeřit stojaté vody a troufne si nabídnout něco skutečně originálního. Ne vždy se to ovšem setká s pochopením u širokého publika.

Design OnePlus Nord 2T je rozhodně originální

Podle uniklého snímku, který zveřejnil server 91Mobiles, bude příštím takovým odvážlivcem OnePlus se svým modelem Nord 2T. Ten, soudě dle obrázku, skutečně nepřipomíná žádný jiný telefon, který byl doposud vyroben.

Zadní strana dostala pískovou úpravu, kterou se pyšnil první OnePlus One. Celistvý design narušuje obdélníkový fotomodul, který dostal zcela odlišnou barvu od zbytku zad. Tomu dominují dva kruhy, ve kterých jsou umístěny fotoaparáty. Zatímco hornímu kruhu vévodí čočka toho hlavního, ve spodním jsou umístěny dva menší, které jsou navíc rozmístěny nesymetricky.

oneplus nord 2t leaked render 1
Uniklý snímek smartphonu OnePlus Nord 2T

Z dosud známých specifikací můžeme zmínit osmijádrový čipset MediaTek Dimensity 1 300, 8 GB RAM, 128 GB vnitřního úložiště či baterii s kapacitou 4 500 mAh a podporou 80W nabíjení. Hlavní fotoaparát má dostat rozlišení 50 Mpx, a sekundovat mu mají 8Mpx širokoúhlý a 2Mpx monochromatický. Na přední straně se poté bude údajně nacházet 32Mpx selfie kamera.

Cena chystaného OnePlus Nord 2T se má pohybovat mezi 400–533 dolary (cca 9 400–12 500 Kč bez DPH).

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku